Anticorruption9 грудня 2010 року, Нью – Йорк: з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав ділові кола всього світу засудити корупцію і підтримати свої слова суворою забороною корупції.Anticorruption9 грудня 2010 року, Нью – Йорк: з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав ділові кола всього світу засудити корупцію і підтримати свої слова суворою забороною корупції.

Anticorruption

9 грудня 2010 року, Нью – Йорк: з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав ділові кола всього світу засудити корупцію і підтримати свої слова суворою забороною корупції.

Послання з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією:

Корупція - це загроза розвитку, демократії і стабільності. Вона деформує ринки, стримує економічне зростання і відштовхує іноземних інвесторів. Вона послаблює роль державної служби і підриває довіру до чиновників. Корупція згубно впливає на навколишнє середовища і здоров`я населення, оскільки вона допускає незаконне скидання небезпечних відходів, виробництво і розповсюдження підроблених ліків.

Конвенція Організації Об`єднаних Націй проти корупції допомогла державному сектору домогтися прогресу в запобіганні таким злочинам. У минулому році держави - учасниці Конвенції, яких тепер налічується 148, створили механізм колегіального огляду, покликаний виявляти прогалини в національних законодавствах і практиці боротьби з корупцією, буде надавати урядам істотну допомогу в їх боротьбі з хабарництвом і присвоєнням державних коштів.

Не менш важливе значення має внесок приватного сектору. Корупція створює приховані додаткові витрати, що призводить до підвищення цін та зниження якості, в результаті чого страждають і виробники, і споживачі. З підприємницької точки зору запобігання корупції теж доцільне. При прийнятті рішень інвестори все частіше беруть до уваги не тільки екологічні, соціальні та управлінські фактори, але й те, якою мірою дотримуються етичні норми.

Я закликаю ділові кола всього світу засудити корупцію і підтримати свої слова суворою забороною корупції. Їм слід вжити заходів для боротьби з корупцією згідно з Конвенцією Організації Об`єднаних Націй і створити необхідні наглядові механізми для забезпечення непідкупності та прозорості. Я закликаю також корпорації зміцнювати співробітництво з Організацією Об`єднаних Націй у вирішенні цього завдання. Їм слід, зокрема, розглянути можливість приєднання до «Глобального договору» ООН - найбільшої всесвітньої ініціативи щодо підвищення корпоративної стабільності, яка забезпечує учасників механізмами для боротьби з будь-якими формами корупції, включаючи здирництво та хабарництво.

Ті поради, які ми даємо державному і приватному секторах, ми - співробітники Організації Об`єднаних Націй - також повинні виконувати. Одним з найбільш ефективних засобів протидії корупції є етична організаційна культура. Бюро Організації Об`єднаних Націй з питань етики пропагує підзвітність, чесність та прозорість. Ретельно продумана політика забезпечує співробітникам захист від репресалій тоді, коли вони повідомляють про випадки неправомірного поведінки або беруть участь в ревізіях і розслідуваннях, за підсумками яких можуть бути виявлені випадки неетичного поводження.

Організація Об`єднаних Націй також веде боротьбу з корупцією у своїй роботі, включаючи закупівельну діяльність, шляхом забезпечення індивідуальної відповідальності, взаємодії з співробітниками правоохоронних органів і розслідування будь-яких можливих випадків корупції. 8 і 9 грудня у центральних установах ООН у Нью-Йорку Управління служб внутрішнього нагляду ООН проведе конференцію на якій зберуться представники організацій з усього світу, щоб розглянути можливості для підвищення ролі внутрішніх розслідувань у боротьбі з корупцією.

Відзначаючи цей Міжнародний день боротьби з корупцією, ми всі повинні докласти зусиль для зміцнення етичної практики, збереження довіри і запобігання втрати цінних ресурсів, необхідних для нашої спільної діяльності на благо розвитку і миру.

Бан Кі-Мун, Генеральний секретар ООН

Детальніше:
Вікторія Андрієвська,
Координатор зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ
Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035
victoria.andrievska@unic.org