14 грудня 2010 р., Сімферополь: - Адміністратор ПРООН, керівник Програми розвитку ООН і третя за рангом посадова особа системи ООН у світі, пані Хелен Кларк (Helen Clark) відвідала Автономну Республіку Крим 14 грудня в рамках свого першого візиту до України.

Сімферополь, 14 грудня 2010 р. - Адміністратор ПРООН, керівник Програми розвитку ООН і третя за рангом посадова особа системи ООН у світі, пані Хелен Кларк (Helen Clark) відвідала Автономну Республіку Крим 14 грудня в рамках свого першого візиту до України.

За час перебування в Криму пані Кларк зустрілася із представниками регіональної влади, ознайомилася з досвідом і результатами проектів, реалізованих за підтримки ПРООН, і офіційно відкрила роботу Представництва ПРООН у Криму.

Візит Адміністратора ПРООН на півострів підкреслює визнання стратегічної важливості Криму для стабільності та стійкого соціального розвитку в Україні й у Чорноморському регіоні в цілому. Програма розвитку ООН діє у регіоні з 1995 року й має твердий намір і надалі прикладати зусилля для розвитку Автономної Республіки.

«За останні 15 років ми були свідками прогресу, що був досягнутий місцевими громадами, органами влади та громадянським суспільством у таких областях як демократичне управління, толерантність, місцевий економічний розвиток, рівні можливості та інші. Я рада, що ПРООН зробила свій внесок у досягнення цих істотних результатів через ряд проектів, що були реалізовані разом із жителями Криму», - відзначила Хелен Кларк.

Адміністратор ПРООН нагадала, що за свою історію проекти ПРООН постійно змінювалися, крокуючи в ногу з кримським суспільством. У перші роки їхньою основною метою було реагування на складну демографічну й економічну трансформацію початку дев`яностих. Потім діяльність проектів пройшла через етап соціальної мобілізації місцевих громад і розвилася в інтегрований підхід, спрямований на структурні зміни й удосконалення політики в ряді ключових галузей.

«ПРООН визнає той факт, що, незважаючи на деякі труднощі, сьогодні українська держава здатна брати на себе відповідальність у вирішенні тих питань, де міжнародна допомога раніше була потрібна для попередження соціального колапсу. Проте, все ще необхідно забезпечити стійкість позитивних змін, дозволити закріпитися партнерським відносинам між громадянським суспільством, органами влади й приватним сектором. Також життєво важливо сприяти постійному припливу до регіону приватних інвестицій, забезпечуючи тим самим стійку основу для соціально-економічного й гуманітарного розвитку», - додала Хелен Кларк.

Для підвищення аналітичного й експертного потенціалу регіону й удосконалення законодавства ПРООН реалізує проекти в таких областях, як моніторинг і аналіз людської безпеки та розвитку, регіональний розвиток і залучення інвестицій, розробка та інституціоналізація моделей місцевого розвитку. Крім того, триває робота із сільськими та міськими громадами, організаціями молоді та жінок.

У ході візиту пані Кларк зустрілася із громадою села Ліснівка Сакського району, яка з 2004 року реалізувала ряд проектів за підтримки ПРООН. Зокрема, ці проекти були спрямовані на поліпшення роботи й управління системою водопостачання, створення середовища для виховання толерантності на базі школи. Останній за часом проект - створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - спрямований на розширення економічних можливостей малих сільгоспвиробників у рамках сприяння місцевому економічному розвитку.

«Поодинці малі виробники ледве зводять кінці з кінцями. Об`єднання в кооператив допомогло нам перетворити скотарство й вирощування зерна у вигідну справу. І я думаю, що для малих господарств, які стикаються із труднощами виробництва й продажу продукції, обслуговуючі кооперативи сьогодні є єдиним способом виживання», - поділився Еркін Бейтураєв, голова кооперативу «Нієт».

Проте, прогрес на базовому рівні неможливий без створення необхідного середовища, залучення кращої вітчизняної та світової практики й закріплення її в регіональних і національних структурах і галузевій політиці. Зустрічі Хелен Кларк із керівництвом автономії показали, що республіканська влада розуміє важливість стратегічно спрямованих, високопрофесійних і узгоджених дій, і готова співпрацювати на всіх рівнях, зокрема залучаючи інвестиції та інновації до Криму.

«Ми високо цінуємо як експертні знання, так і фінансовий внесок ПРООН і її міжнародних партнерів протягом усіх цих років. Ми особливо вдячні за підтримку з боку ПРООН, разом з Європейським Союзом, у створенні Агентства регіонального розвитку», - відзначив Перший заступник Голови Ради міністрів АРК Павло Бурлаков під час зустрічі з Адміністратором ПРООН.

Представники уряду також підтвердили своє бажання продовжувати співробітництво на церемонії офіційного відкриття Представництва ПРООН у Криму. Представництво створене в 2010 році з метою координації та підтримки роботи проектів ПРООН у Криму. Крім того, відкриття Представництва є потужним сигналом місцевим, національним і міжнародним партнерам, що підтверджує готовність ПРООН продовжувати роботу з підтримки багатонаціонального Криму на шляху до конкурентоспроможного, стійкого, орієнтованого на людину суспільства й економіки.

«У світовому масштабі кількість регіональних Представництв невелика. І мені особливо приємно відкривати таке Представництво в Криму сьогодні, - відзначила Хелен Кларк. - Роль цього Представництва в тому, щоб забезпечити дійсно ефективне спільне планування й роботу з регіональними партнерами, а також координувати дії для досягнення кращого довгострокового результату».

***

Для одержання додаткової інформації звертайтеся до В`ячеслава Топорова, керівника інформаційного відділу Представництва ПРООН за телефоном у Сімферополі (0652) 248-009, мобільним +38 06622 77220 або за електронною поштою toporov@undp.crimea.ua