Secretary-General Ban Ki-mon (right) and President Lee Myung Bak of the Republic of Korea (file)2 січня 2011 - Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун і президент Республіки Корея (РК) обговорили ситуацію на Корейському півострові по телефону. Під час розмови керівник Організації Об`єднаних Націй підтвердив свою готовність надати допомогу з метою сприяння миру і стабільності в регіоні у тісній співпраці із зацікавленими країнами.Secretary-General Ban Ki-mon (right) and President Lee Myung Bak of the Republic of Korea (file)2 січня 2011 - Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун і президент Республіки Корея (РК) обговорили ситуацію на Корейському півострові по телефону. Під час розмови керівник Організації Об`єднаних Націй підтвердив свою готовність надати допомогу з метою сприяння миру і стабільності в регіоні у тісній співпраці із зацікавленими країнами.

Secretary-General Ban Ki-mon (right) and President Lee Myung Bak of the Republic of Korea (file)2 січня 2011 - Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун і президент Республіки Корея (РК) обговорили ситуацію на Корейському півострові по телефону. Під час розмови керівник Організації Об`єднаних Націй підтвердив свою готовність надати допомогу з метою сприяння миру і стабільності у регіоні, у тісній співпраці із зацікавленими країнами.

Бан Кі-Мун сказав, що він високо оцінює прихильність президента Лі Мен Бака до вирішення ядерної проблеми Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) шляхом шестисторонніх переговорів, посилаючись на переговори за участю Китаю, КНДР, Японії, Республіки Корея, Росії і Сполучених Штатів, спрямованих на врегулювання кризи навколо ядерної проблеми.

«Генеральний секретар сподівається, що саміт з ядерної безпеки, запланований на 2012 рік у РК, внесе значний внесок у зміцнення глобального режиму нерозповсюдження ядерної зброї», йдеться в заяві його прес-секретаря.

Бан Кі-Мун привітав пана Лі і народ РК з успішним проведенням саміту «Великої 20-ки» (G20) у Сеулі в листопаді минулого року і сталим економічним і соціальним розвитком країни.

Генеральний секретар високо оцінив активну участь РК в роботі ООН, зокрема, збільшення офіційної допомоги, спрямованої на пришвидшення розвитку окремих регіонів та активну участь у миротворчих операціях , а також глобальні зусилля для вирішенням проблеми зміни клімату та сприяння екологічно безпечному зростанню.

Джерело: Інформаційний центр ООН