Information_session_at_UN_House_28931 січня 2011 року, Київ – Більше сотні школярів з школи № 13, 250, а також 289 м. Києва взяли участь у всесвітній кампанії "Організація Об’єднаних Націй для тебе" (UN4U) протягом першого місяця цього року.
Information_session_at_UN_House_28931 січня 2011 року, Київ – Більше сотні школярів з школи № 13, 250, а також 289 м. Києва взяли участь у всесвітній кампанії "Організація Об’єднаних Націй для тебе" (UN4U) протягом першого місяця цього року.

Information_session_at_UN_House_28931 січня 2011 року, Київ – Більше сотні школярів з школи № 13, 250, а також 289 м. Києва взяли участь у всесвітній кампанії "Організація Об’єднаних Націй для тебе" (UN4U) протягом першого місяця цього року.

Уже четвертий рік поспіль школярі та студенти українських навчальних закладів мають можливість відвідати Представництво ООН в Києві, або запросити працівників ООН до свого навчального закладу з тематичною лекцією у рамках ініціативи Громадського департаменту інформації «ООН для тебе».

28 січня помічник радника з питань безпеки Представництва ООН в Україні Олексій Кузіков провів лекцію про миротворчу діяльність ООН і внесок України у неї для старшокласників київської школи № 250, що знаходиться в районі Троєщина м. Київ. Олексій розпочав з цікавих історичних фактів, підкріплених архівними фотографіями про формування перших миротворчих операцій ООН. Під час презентації школярі також дізналися про поточні миротворчі операції організації. Окрім цього, діти мали змогу перевірити свої знання англійської, дивлячись захоплююче відео про виклики та ризики у службі миротворців у різних куточках світу. Шквал запитань, найчастіше про особистий досвід у здійсненні миротворчих операцій, закінчив лекцію у школі.

Lecture_at_School_250«Можливість поспілкуватися та особисто задати запитання працівникам ООН надихає учнів на додаткове самостійне ознайомлення з організацією та її діяльністю.», говорить Олена Підберезник, вчитель історії школи № 250. – Варто відзначити, що значна частина наукових робіт школярів для Малої академії наук (МАН), присвячена врегулюванню конфліктів, гуманітарній та миротворчій діяльності ООН, тому саме такі інформаційні лекції якраз те, що потрібне юним науковцям для кращого розуміння організації і її функцій. До того ж, передані публікації ООН у бібліотеку школи будуть хорошим джерелом інформації для учнівських проектів.

Слухачка інформаційної лекції ООН, десятикласниця 250 школи Наталія Фіалковська, пише роботу до МАН - «Імідж українського миротворця». «Я обрала цю тему,тому що хочу порушити важливу тему внеску України у підтримку міжнародного миру і стабільності, про яку мало говорять. Я дуже рада, що сьогодні мала змогу задати запитання колишньому миротворцю, а також отримала останні дані для дослідження», - поділилася Наталя.

School_No.289_UN_House20 cічня, група школярів з школи № 289 м. Києва відвідала Представництво ООН у рамках кампанії «ООН для тебе». Діти прослухали лекцію про діяльність ООН і УВКБ ООН в світі і Україні, спеціаліста зі зв’язків з громадськістю Представництва ООН Вікторії Андрієвської та регіонального радника з питань громадської інформації УВКБ ООН Максима Буткевича. Після змістовних презентацій, відвідувачі переглянули цікавий відеофільм про те, як ООН допомагає людям в біді. Доповідачі також поділилися особистим досвідом роботи в системі ООН, відповідали на поставлені запитання. На завершення, школярі взяли участь у вікторині про діяльність ООН, найуважніші слухачі виграли три футболки ООН, відповівши на поставлені запитання, адже всі факти були згадані під час лекції. Близько 20 публікацій ООН було передано до бібліотеки школи № 289.

Про кампанію «ООН для тебе»

«ООН для тебе» - це освітня інформаційна кампанія, ініційована Департаментом громадської інформації штаб-квартири ООН у Нью-Йорку і підтримана інформаційними центрами організації у різних країнах світу. Стартувавши у 2008 році, за активної підтримки Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна, «ООН для тебе» була створена для того, щоб за участю працівників ООН надати школярам та студентам більше інформації та глибше розуміння діяльності Організації Об`єднаних Націй.

Ця кампанія впроваджується як на місцевому так і на глобальному рівнях. Департамент громадської інформації в черговий раз зв`язався з усіма інформаційні центрами ООН у світі і закликав їх взяти участь в кампанії «ООН для тебе», залучати співробітників, включаючи старших посадових осіб, для проведення лекцій у навчальних закладах, а також запрошувати школярів і студентів на інформаційні тематичні сесії у Представництва ООН.

Лекції покликані допомогти учням зрозуміти, як ООН працює в Україні і в світі. Виступаючі зазвичай розпочинають зустріч з презентації про історичні витоки та основні досягнення за останні 65 років, згодом переходять до сучасних завдань, що стоять перед ООН, зокрема: досягнення Цілей розвитку тисячоліття до 2015 року, проведення ефективних операцій з підтримки миру, надання гуманітарної допомоги, пом`якшення наслідків зміни клімату, та інше.

Детальніше:
Олена Садовнік
Інформаційний асистент
Представництва ООН в Україні
Tел.: +38 (044) 254 00 35
E-пошта: olena.sadovnik@un.org.ua