World_Bank_logo17 березня 2011 року, Київ - Представництво Світового банку в Україні у партнерстві з програмою “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER) оголошує конкурс за Програмою малих грантів 2011.World_Bank_logo17 березня 2011 року, Київ - Представництво Світового банку в Україні у партнерстві з програмою “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER) оголошує конкурс за Програмою малих грантів 2011.

World_Bank_logo17 березня 2011 року, Київ - Представництво Світового банку в Україні у партнерстві з програмою “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER) оголошує конкурс за Програмою малих грантів 2011.

Програма малих грантів Світового банку (ПМГ), які надаються неурядовим організаціям, є засобом, що використовується для доповнення програм Банку, спрямованих на посилення співпраці та взаємодії між різними партнерами та на забезпечення можливостей прямої співпраці Банку з організаціями громадянського суспільства.

У центрі уваги ПМГ для України на цей рік буде вдосконалення державного управління шляхом посилення ролі громадянського суспільства, зокрема, в поліпшенні надання послуг і в підвищенні підзвітності органів державної влади. У рамках цієї ширшої теми ПМГ зосередиться на підтримці заходів громадянського суспільства, які стосуються вирішення проблем підзвітності перед суспільством у сфері охорони здоров’я та житлово-комунальних послуг. Україна отримує незмінно низьку оцінку в сприйнятті населенням якості послуг охорони здоров’я та житлово-комунального сектора. Послуги в обох вказаних секторах надаються на місцевому рівні, і можна сподіватися, що надання підтримки невеликим організаціям громадянського суспільства (які буде визначено в ПМГ), які працюють на місцевому рівні, дасть відчутну користь безпосередньо місцевим громадам.

 Хто може подавати заявки на участь у ПМГ?

Подати заявку на отримання гранту може будь-яка організація громадянського суспільства, яка займається діяльністю, пов’язаною з підзвітністю перед суспільством. Перевага під час відбору для надання підтримки в рамках ПМГ надаватиметься неприбутковим і неурядовим організаціям та тим установам, що не належать до навчальних і наукових.

Яким видам заходів надається підтримка?

Заходи з організації семінарів, занять, присвячених певним питанням, інформаційних кампаній та створення інноваційних мереж, які сприятимуть залученню громадськості, посиленню потенціалу, підвищенню обізнаності з відповідними питаннями або впливатимуть на ухвалення відповідних рішень чи на надання послуг населенню розглядаються як прийнятні для виділення фінансування у рамках ПМГ.

Яким видам заходів не надається підтримка?

У рамках програми малих грантів не можна фінансувати: наукові й дослідницькі програми, офіційні навчальні програми, операційні проекти, обладнання, будівництво споруд, стипендії, програми стажування, накладні витрати, такі як орендна плата, поточне утримання або витратні матеріали для головної установи та заробітна плата штатних працівників; фінансування не надається також окремим особам, які подають заявки від власного імені, або неюридичним особам.

 Суми грантів і тривалість проекту

Рекомендується, щоб сума гранту не перевищувала 5000 доларів США. Крім того, рекомендується, щоб внесок організації у фінансування проекту становив 50% від суми гранту. Можливою є як готівкова, так і натуральна форма внеску, як-от: час праці та робоча площа.

Одержувачі грантів повинні планувати завершення всієї роботи не пізніше, ніж через рік після дати присудження гранту.

Як подавати заявки на участь у ПМГ?

Заповнену заявку слід надіслати в електронному вигляді на таку адресу: ukraine@worldbank.org із заголовком «Small Grants Program 2011».

Кінцева дата подання заявок 18 квітня 2011 року

Детальнішу інформацію можна отримати в Дмитра Деркача, Керівника служби зв’язків з громадськістю Представництва Світового банку в Україні, № тел.: (044) 490-66-71/72/73.

 Завантажити форму заявки