Official_ribbon-cutting_ceremony12 травня 2011 року, Київ: В Апеляційному суді Чернігівської області було представлено судову залу, в якій встановлено технічне обладнання для дистанційного опитування постраждалих та свідків, а також спеціально обладнаної відокремленої кімнати, де під час судових слухань перебуватимуть особи, щодо яких вжито заходів безпеки.Official_ribbon-cutting_ceremony12 травня 2011 року, Київ: В Апеляційному суді Чернігівської області було представлено судову залу, в якій встановлено технічне обладнання для дистанційного опитування постраждалих та свідків, а також спеціально обладнаної відокремленої кімнати, де під час судових слухань перебуватимуть особи, щодо яких вжито заходів безпеки.

Official_ribbon-cutting_ceremony12 травня 2011 року, Київ: В Апеляційному суді Чернігівської області було представлено судову залу, в якій встановлено технічне обладнання для дистанційного опитування постраждалих та свідків, а також спеціально обладнаної відокремленої кімнати, де під час судових слухань перебуватимуть особи, щодо яких вжито заходів безпеки. Встановлене обладнання надає можливість повністю відокремити постраждалих та свідків від інших учасників судового процесу під час проведення судового слідства та слухання кримінальних справ, пов’язаних з торгівлею людьми та іншими тяжкими злочинами. Використання такі технічних можливостей у майбутньому стане суттєвим кроком уперед в напрямку захисту постраждалих та свідків, які беруть участь у судових слуханнях кримінальних справ, пов’язаних з торгівлею людьми.

 Прес-конференція з цієї нагоди відбулася 11 травня 2011 року в приміщенні Апеляційного суду Чернігівської області.

 Перед зустріччю з журналістами відбулася урочиста церемонія перерізання червоної стрічки та презентація сучасного технічного обладнання в залі судових засідань.

У церемонії взяли участь Посол США в Україні пан Джон Теффт, Голова Апеляційного суду Чернігівської області пан Садіг Тагієв та Голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні пан Манфред Профазі.

Під час прес-конференції Посол США в Україні пан Джон Теффт відзначив, що проект, який профінансовано Державним Департаментом США та імплементовано Представництвом МОМ в Україні в п’яти регіональних суддах України, є складовою частиною загальної програми Уряду США та Уряду України в напрямку припинення торгівлі людьми – сучасної форми рабства.

 «Спільна зацікавленість у цьому напрямку була чітко окреслена в лютому місяці цього року, коли Державний секретар США та Міністр закордонних справ України підписали План співпраці між Україною та США по протидії торгівлі людьми. Цей документ включає практичні та конкретні кроки, які обидві сторони зобов’язалися виконувати для подолання цієї проблеми. Основним елементом двостороннього плану є зусилля, спрямовані на те, щоб злочини, пов’язані з торгівлею людьми, належним чином виявлялися, розслідувалися та направлялися в судові інстанції з метою покарання винних», підкреслив під час свого виступу пан Теффт.

At the press conference

Голова Апеляційного суду Чернігівської області пан Садіг Тагієв на прес-конференції наголосив, що встановлене обладнання буде використовуватись не лише під час слухання справ, пов’язаних із торгівлею людьми, а також під час судового розгляду інших кримінальних справ, які пов’язані з тяжкими злочинами, коли постраждалі потребуть захисту. Обладнання надає можливість   отримати свідчення шляхом відеозв’язку без остраху конфронтації постраждалої особи з підсудним.

«Встановлення обладнання, яке стало можливим завдяки програмі Представництва МОМ в Україні за підтримки Державного Департаменту США у співпраці з Урядом України, допоможе українським громадянам відчути, що органи державної влади захищають їхні права та інтереси. Забезпечуючи захист постраждалих, ми зміцнюємо роль правоохоронної та судової системи, підвищуючи ступінь довіри до них», відзначив пан Тагієв.

 Сьогодні лише одна третина від загальної кількості постраждалих від торгівлі людьми, які отримали допомогу від МОМ, виступають свідками у судових слуханнях кримінальних справ, пов’язаних із торгівлею людьми. «Обладнання, встановлене у судах Хмельницької, Івано-Франківської, Волниської, Луганської та Чернгівської області гарантує те, що постраждалі та свідки братимуть участь у судових слуханнях без остраху бути фізично присутніми перед торгівцями», підкреслив під час прес-конференції Голова Представництва МОМ в Україні пан Манфред Профазі. «Сподіваємось, що завдяки нашим спільним зусиллям все більше постраждалих від сучасних форм рабства почуватимуться в безпеці та співпрацюватимуть з правоохоронними органами, щоб примусити торгівців людьми відповідати перед законом за їхні злочини».

 Пан Профазі також відзначив, що протягом останніх двох років, окрім обладнаних судових залах в п’яти областях України, МОМ вдалося, також, обладнати чотири кімнати для опитування постраждалих у слідчих відділах УМВС України в Херсонській, Черніговській, Житомирській та Сумській областях, які можуть бути використані для захисту свідків та постраждалих від торгівлі людьми на стадії досудового слідства.

 Встановлення такого технічного обладнання сприятиме вдосконаленню систему захисту та безпеки осіб, які беруть участь у судових слуханнях кримінальних справ, пов’язаних із торгівлею людьми, підвищуючи ефективність збору свідчень на стадії досудового слідства та під час судового процесу.

 Перший досвід використання нових технологій в судах України вже продемонстрував, що такі підходи гарантують підвищення ефективності судових розглядів справ, пов’язаних із торгівлею людьми та інших важких злочинів та забезпечує високий рівень захисту постраждалих та свідків.

 Проект виконується за фінансової підтримки Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного Департаменту США.

 Більш детальну інформацію можна знайти на веб-сайті Представництва МОМ в Україні www.iom.org.ua.

Фото 1: Посол США в Україні Джон Теффт, Голова Апеляційного суду Чернігівської області Садіг Тагієв та Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі під час урочистої церемонії перерізання червоної стрічки в новообладнаному залі судових засідань та презентації сучасного технічного обладнання

Фото 2: Прес-конференція, Чернігів, 11 травня 2011 року