20 червня 2011 року, Нью-Йорк - Київ - З нагоди Всесвітнього дня біженців Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав людей по всьому світу подумати про мільйони дітей, жінок та чоловіків, які були змушені покинути свої будинки.

Послання Генерального секретаря:

У цьому році відзначається шістдесятиріччя з дня підписання Конвенції про статус біженців від 1951 року. Це також шістдесятиріччя з року утворення УВКБ ООН, агенції з питань біженців Організації Об’єднаних націй. За цей час допомога біженцям та іншим особам, які змушені залишати свої домівки не зменшилась та не полегшилась.

Тоді, як і зараз, війна є головною причиною переміщення. Тривалі конфлікти та нестабільність в таких країнах як Сомалі, Ірак чи Афганістан, а також розгортання кризової ситуації в Північній Африці та на Близькому Сході є одними з причин чому майже 44 мільйони осіб змушені примусово залишити свої будинки.

Але сьогодні у світі причини переміщення є більш різноманітними. У той час як УВКБ покликана допомагати людям, які уникають конфліктів та переслідувань, все більше людей залишають свої будинки через нестерпну бідність, деградацію навколишнього середовища, зміни клімату і зростаючих та складних взаємозв’язків між цими факторами та конфліктами.

Допомога людям, які змушені залишити свої будинки є зовсім нерівномірною. Бідні країни приймають набагато більше біженців ніж багаті країни. У час коли у промислово розвинених країнах відчувається не зовсім дружелюбна риторика щодо прийняття біженців, країни, що розвиваються приймають у себе 80 відсотків світових біженців. Ця ситуація вимагає справедливого рішення.

Жодна людина не хоче стати біженцем. Ніхто не повинен. Ніхто не повинен терпіти це принизливе та важке випробування. Тим не менш, мільйони людей це роблять. Навіть якщо один біженець змушений тікати, один змушений повернутися до небезпеки - це вже занадто багато. З нагоди Всесвітнього дня біженців я закликаю людей подумати про мільйони дітей, жінок та чоловіків, які були змушені покинути свої будинки, які знаходяться у життєвій небезпеці, і яким, в більшості випадків не потрібно нічого більшого ніж повернутися на батьківщину чи почати все спочатку. Давайте ніколи не будемо втрачати нашу людяність.

Детальніше:
Вікторія Андрієвська,
Координатор зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ
Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035
andrievska@un.org