12 жовтня 2011 року, Київ - Провідні іноземні та українські експерти обговорили перспективи економічного, соціального та культурного впливу міграції на майбутній розвиток України під час конференції, організованої Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Міністерством закордонних справ.

12 жовтня 2011 року, Київ - Провідні іноземні та українські експерти обговорили перспективи економічного, соціального та культурного впливу міграції на майбутній розвиток України під час конференції, організованої Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Міністерством закордонних справ.

«Втілення в життя виваженої міграційної політики та перетворення України з каналу нелегальної міграції на сучасну державу, яка щиро вітає та успішно інтегрує трудові ресурси, є вагомим елементом для успішного втілення євроінтеграційного курсу нашої країни загалом і досягнення безвізового режиму з ЄС зокрема», – наголосив Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко у привітанні, переданому учасникам конференції.

«У майбутньому Україна до певної міри буде вимушена змагатися з іншими державами за приваблення робочої сили та працевлаштування власних громадян. Тому життєво необхідно розробити ефективний підхід до управління міграцією, аби пом’якшувати негативні ефекти демографічного спаду і підтримувати стабільне економічне зростання», – заявив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

МОМ вітає нещодавнє ухвалення Концепції державної міграційної політики України. Маючи 60-річний досвід діяльності у світі та відзначаючи 15-ту річницю роботи в Україні, МОМ і надалі готова допомагати Українській Державі у практичній реалізації Концепції міграційної політики та адаптації найкращих світових практик управління міграцією. Міжнародного досвіду в цій сфері торкнулася й дискусія на сьогоднішній конференції «Майбутнє міграції в Україні».

Згідно з даними Світового банку й Держкомстату, обсяг грошових переказів мігрантів до України (5,2 млрд. дол. США у 2010 році) практично дорівнює прямим іноземним інвестиціям (5,5 млрд. дол. США у 2010) та майже у вісім разів перевищує зовнішню допомогу розвитку (0,667 млрд. дол. США у 2009). Без стимулюючого впливу грошових переказів мігрантів українська економіка втратила би близько 7% свого потенціалу.

«Якщо подивитися на зусилля, які докладаються для збільшення прямих іноземних інвестицій та міжнародної донорської допомоги Україні, вражає, наскільки мала увага приділяється поліпшенню розуміння важливості переказів, підвищенню їх обсягу та використанню їхнього потенціалу для розвитку країни», – додав Голова Представництва МОМ Манфред Профазі.

Директор Міжнародної агенції з первинної інформації про країни пан Ніколаас де Цвагер зазначив, що роль маятникових та довгострокових мігрантів загалом у світі вельми часто недооцінюють, хоча уряди як країн їх походження, так і країн їх призначення мали би приділяти цій категорії значно більшу увагу. «Це також стосується індустрії фінансових посередників, яка почасти бачить у мігрантах лише відправників переказів, а не повносильних клієнтів», – наголосив пан де Цвагер.

Надзвичайний і Повноважний Посол Мексики в Україні Беренісе Редон Талавера поділилася досвідом своєї держави, яка досягла значного успіху у привабленні грошових переказів мігрантів. Аби збільшити їх використання задля розвитку країни, мексиканський уряд започаткував спеціальні програми, зокрема, спрямовані на зниження вартості переказів та інвестування відповідних коштів у виробництво, започаткування власних справ та житлове кредитування. «Ми готові поділитися нашим досвідом із Україною у її подальших пошуках можливостей отримувати економічну користь від міграції», – сказала пані Рендон.

За подальшою інформацією просимо звертатися до менеджера Представництва МОМ із комунікацій та зв’язків із громадськістю Варвари Жлуктенко (568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@iom.int)