24-27 жовтня офіційна делегація представників системи ООН в Україні відвідала Чернігів, Суми та Харків з нагоди відзначення Дня Організації Об’єднаних Націй.

 

Протягом 4-денного візиту голови агентств ООН в Україні зустрілись з губернаторами, головами обласних рад та міськими головами, та відвідали місця впровадження проектів агентств ООН.

Серед учасників делегації: Пан Олів’є Адам, Координатор системи ООН в Україні, пані Юкіє Мокуо, Представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, пан Василь Костриця, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні, пан Манфред Профазі, Голова Представництва Міжнародної організації міграції в Україні, пані Нузхат Ехсан, Директор Фонду народонаселення в Україні, пан Кіз де Йонкере, Представник ВООЗ та Глава Бюро ВООЗ в Україні, пані Олена Панова, Заступник Директора Представництва ПРООН в Україні, та пані Оксана Реміга, Старший програмний менеджер ПРООН.

В Чернігові 24 жовтня 2011 року делегація відвідала Чернігівський Обласний Центр зайнятості з метою ознайомлення з результатам впровадження проекту «Працевлаштування людей з інвалідністю» за підтримки ПРООН/МОП, Центр матері та дитини (за підтримки ЮНІСЕФ), міграційний центр в селищі Розсудів, а також комплекс водоочисних споруд в м. Чернігів.

По дорозі у Суми пан Олів’є Адам, Координатор системи ООН в Україні, відвідав село Чернеча Слобода, жителі якого взяли участь у спільному проекті Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

В місті Харків Координатор системи ООН пан Олів’є Адам прочитав лекцію щодо діяльності ООН в Україні студентам Харківського Національного Університету ім. Каразіна та підписав з Університетом Меморандум про взаєморозуміння. Відбудевся візит до НУО – партнера Міжнародної Організації Міграції з питань боротьби з торгівлею людьми.

Наступного дня ще одну лекцію пан Олів’є Адам прочитав студентам Харківського національноого економічного університету та відвідав інформаційний центр Світового банку. Також, відбулась зустріч з членами Клуба юних миротворців в м. Харкові та зустріч з представниками громад біженців, спільно організована Управлінням Верховного комісара у справах біженців (УВКБ ООН) та НДО «САС».

Фотозвіт щодо візиту можна переглянути за адресою: http://www.flickr.com/photos/unukraine/

Інформаційна довідка:

ООН працює в Україні з 1992 року. Сьогодні система ООН в Україні складається з 13 міжнародних організацій, агентств та інституцій та надає допомогу на центральному та місцевому рівнях з питань сталого економічного розвитку, ефективного врядування, верховенства права, поваги до прав людини та інших міжнародних стандартів і норм заради добробуту народу України.

Нещодавно було підписано Рамкову програму партнерства Уряду України – ООН на 2012-2016 роки, яка визначатиме стратегічні напрямки співробітництва та партнерства між системою ООН та Урядом України на наступні п`ять років.