14 листопада ООН відзначає Всесвітній день боротьби з діабетом, метою якого є робота над тим, щоб люди з діабетом повсюдно отримували догляд та лікування, якого вони заслуговують.

З цієї нагоди було опубліковано послання Генерального секретаря ООН Бан Кі Муна, де зазначається, що всього два місяці тому Генеральна Асамблея Організації Об`єднаних Націй провела першу для неї нараду високого рівня з профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними, підсумком якого стала Політична декларація, котра встановлює одним із зобов`язань підвищення до 2013 року числа людей, що мають можливість отримувати якісні медикаменти для діагностики та лікування діабету.

«Всесвітній день боротьби з діабетом дає привід привернути увагу до проблеми і показати людям з діабетом, що міжнародне співтовариство не залишає їх у їхній боротьбі, - продовжує Генеральний секретар ООН, - Це особливо важливо для 277 000 000 діабетиків, які живуть в країнах, що розвиваються. Занадто часто ця недуга особливо сильно б`є по самим малозабезпеченим, призводячи до серцевих нападів, інсультів, сліпоти, втрати кінцівок, ниркової недостатності і передчасної смерті».

Також у своєму посланні пан Бан Кі Мун закликав уряди і фармацевтичні компанії надати цій даті реального сенсу шляхом вироблення спільних стратегій, що дозволяють зробити основні лікарські засоби більш доступними і дешевими у країнах, що розвиваються, особливо для найбідніших громадян, які їх потребують.

В Україні зареєстровано понад 1 мільйон людей, хворих на цукровий діабет, з них - близько 200 тис інсулінозалежних. Діабет є невиліковною, довічною хворобою, і у випадку діабету 1-го типу розвиток його не можна ані передбачити, ані відвернути. Але в багатьох випадках діабету 2-го типу хворобі можна запобігти. Саме тому вирішальне значення має всебічна поінформованість про симптоми діабету, про те, як відвернути чи затримати розвиток діабету або його ускладнень.


Більш детальну інформацію можна отримати на сайті http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs312/ru/index.html