9 листопада 2011 року всеукраїнське громадське соціально-політичне об`єднання "Національна Асамблея інвалідів України" (НАІУ) відсвяткувало 10 років своєї діяльності.

Всеукраїнське громадське соціально-політичне об`єднання "Національна Асамблея інвалідів України" (НАІУ) відсвяткувало 10 років своєї діяльності.

Серед членів НАІУ - 22 всеукраїнських і 68 регіональних громадських організацій, які представляють інтереси молоді з інвалідністю, жінок-інвалідів, батьків що виховують дітей- інвалідів, спортсменів-інвалідів, інвалідів Чорнобиля, війни в Афганістані, Великої Вітчизняної війни, хворих на цукровий діабет, з інтелектуальною недостатністю, психічними розладами, людей з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушеннями зору, слуху тощо (це близько 2 млн. людей з інвалідністю).

Представництво ООН в Україні, діючи відповідно до Резолюцій, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН 61/106 та 63/183 підписало Меморандум про співпрацю з Національною Асамблеєю інвалідів України у сфері захисту прав людей з інвалідністю, сприяння їх соціальній інтеграції, а також об`єднання зусиль з метою ратифікації та імплементації Україною Конвенції ООН про права інвалідів.

НАІУ у 2010 році отримала спеціальний консультативний статус при Економічній та Соціальній Раді Організації Об`єднаних Націй.

Вітаючи членів НАІУ з ювілеєм, Координатор системи ООН пан Олів’є Адам зазначив:

«Інваліди складають приблизно 15 відсотків населення земної кулі (більше 1 млрд) ,а життя близько чверті з 7 мільярдів населення планети безпосередньо пов’язано з інвалідами в якості опікунів чи членів сім`ї інвалідів, і це приголомшливі цифри.

Особи з обмеженими можливостями стикаються з численними недоліками і часто піддаються стигматизації і дискримінації. Маючи значно менший достаток, вони залишаються маргіналами і часто безробітними та значною мірою виключеними з цивільних і політичних процесів. Крім того, в переважній більшості випадків вони не мають права голосу в питаннях, які зачіпають їх інтереси, і їх життя.


Досвід показує, що коли люди з обмеженими можливостями мають право взяти участь і очолити процес розвитку, від цього виграють не тільки вони самі, а і вся громада. Їх залучення створює можливості для всіх – з інвалідністю або без неї.

Конвенція про права людей з обмеженими можливостями, котра є і договором з прав людини , і інструментом розвитку, була ратифікована Верховною Радою України майже два роки тому. Цей документ надає можливість для зміцнення політики та стратегій, пов`язаних із здійсненням узгоджених на міжнародному рівні цілей в галузі розвитку, сприяючи тим самим реалізації «суспільства для всіх" у двадцять першому столітті.

Роль Національної асамблеї людей з обмеженими можливостями в українському суспільстві є вирішальною у цьому сенсі. Асамблея не тільки сприяє кращому розумінню питань обмежених можливостей, але також виступає за просування прав людей з обмеженими можливостями для отримання користі від участі у всіх аспектах політичного, соціального, економічного і культурного життя українського суспільства.

Система ООН в Україні має давню історію співпраці з Національною асамблеєю на основі Меморандуму про співпрацю.

Спільно з Національною Асамблеєю ми здійснили ряд успішних проектів та ініціатив, у тому числі останній спільний проект Міжнародної організації праці та Програми розвитку ООН із просування соціальній інтеграції людей з обмеженими можливостями шляхом забезпечення доступу до зайнятості.

Минулого місяця разом представниками системи Організації Об`єднаних Націй в Україні, я відвідав центр зайнятості в Чернігові і був вражений досягнутими там результатами. Також було дуже приємно два тижні тому прийняти участь у церемонії нагородження на честь тих роботодавців, які вийшли за рамки юридичних вимог і підтримали зайнятість людей з обмеженими можливостями.

Система Організації Об`єднаних Націй як і раніше бере на себе зобов’язання у справі поліпшення життя людей з обмеженими можливостями в Україні. Я з нетерпінням чекаю подальшої співпраці з Національною асамблеєю людей з обмеженими можливостями Україні в майбутньому».