Бан Кі-мун закликав світову спільноту захистити тих, хто піддається дискримінації, будь то на ґрунті расової приналежності, віросповідання, громадянства, мови, статі, сексуальної орієнтації чи інших факторів.

Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун зазначив:

«Настав такий період, коли старий світ повільно, але незворотно змінюється, а контури нового світу тільки починають формуватися. Традиційні інститути піддаються випробуванням, бюджети – скороченням, сім`ї - стресам. Всі ці метаморфози і пертурбації породжують колосальне почуття занепокоєння.

В епоху змін ми повинні зберігати вірність ідеалам і принципам, що лягли в основу Статуту Організації Об`єднаних Націй і Загальної декларації прав людини. Серед цих стрижневих цінностей - терпимість. Дотримання принципу толерантності повинне означати більше, ніж просто мирне співіснування (при всій його важливості). Це - активне розуміння, що досягається за допомогою діалогу і позитивного спілкування з іншими людьми.

Це особливо важливо у боротьбі з дискримінацією, яка викликає стільки ворожнечі, руйнування і смертей. На всіх нас лежить відповідальність за захист тих, хто піддається дискримінації, будь то на ґрунті расової приналежності, віросповідання, громадянства, мови, статі, сексуальної орієнтації чи інших факторів. Дотримання принципу толерантності здатне вилікувати упередження і ненависть.

ЮНЕСКО відіграє особливу роль у стимулюванні дієвою толерантністю шляхом стимулювання якісної освіти для всіх дівчаток та хлопчиків, заохочення свободи і плюралізму засобів масової інформації, у тому числі в Інтернеті, а також охорони культурної спадщини та виховання поваги до культурної різноманітності.

Перед обличчям глобальних викликів сучасності Організація Об`єднаних Націй і надалі продовжить працювати в інтересах взаєморозуміння між народами та країнами, що є фундаментальною потребою у взаємопов`язаному світі. Відзначаючи нинішню міжнародну дату, давайте запам`ятаємо: толерантність починається щодня з кожного з нас».