2 листопада 2011 року, Київ - Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) провела заключний семінар, на якому відбулася презентація основних результатів роботи профінансованого Урядом Австрії проекту «Покращення конкурентоспроможності дрібних сільськогосподарських товаровиробників в умовах зростання продовольчих цін за рахунок використання системи ідентифікації і реєстрації тварин в Україні» GCP/RER/026/AUS.

2 листопада 2011 року, Київ: Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) провела заключний семінар, на якому відбулася презентація основних результатів роботи профінансованого Урядом Австрії проекту «Покращення конкурентоспроможності дрібних сільськогосподарських товаровиробників в умовах зростання продовольчих цін за рахунок використання системи ідентифікації і реєстрації тварин в Україні» GCP/RER/026/AUS. Учасники конференції презентували основні рекомендації міжнародних експертів і запропоновані зміни в бізнес-процесах системи ідентифікацій та реєстрації тварин в Україні, також відбулося обговорення концепції ветеринарної інформаційної системи з урахуванням досвіду побудови такої системи у країнах - членах ЄС.

Одним з основних завдань проекту, який було реалізовано у Київській, Донецькій та Волинській областях, було вдосконалення існуючої системи ідентифікації і реєстрації тварин та наближення її до стандартів ЄС з точку зору відстеження продукції тваринництва (постанова ЄС №178/2002).

Відкриваючи роботу заключного семінару, з привітальним словом виступили) Д-р. Андрій Розстальний, експерт з тваринництва та ветеринарії Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Д-р. Іван Бісюк, Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, Головний державний інспектор ветеринарної медицини України, та пан Ігор Ботик, директор державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (ДП «АІРТ»). Д-р. Розстальний висловив подяку Уряду Австрії за щедру підтримку та бенефіціарам проекту – Агентству з ідентифікації і реєстрації тварин та Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України – за чудову співпрацю та наполегливість в досягненні запланованих результатів проекту. Д-р. Бісюк висловив подяку ФАО за надання постійної підтримки і підкреслив той факт, що у 2012 році Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України буде відповідати за впровадження законодавства з ідентифікації та відстеження тварин. Національний координатор проекту пан Олександр Радіонов доповів слухачам про основні результати діяльності проекту, в рамках якого було організовано шість місій міжнародних експертів, проведено 16 теоретичних семінарів та організовано близько 400 годин практичних тренінгів з питань роботи з Реєстром тварин для агентів з ідентифікації та спеціалістів установ ветеринарної медицини. У трьох пілотних областях було покращено матеріально-технічну базу Держветфітослужби та ДП «АІРТ» за рахунок передачі 110 комплектів ПК, 60 нетбуків та серверного обладнання.

В результаті проектної діяльності спеціалісти ветеринарної медицини Київської, Донецької та Волинської областей почали активну роботу з Реєстром, значно посилився контроль за переміщенням та забоєм тварин, були створені передумови для відстеження тваринницької продукції.

Одним із завдань проекту була оптимізація бізнес-процесів з реєстрації і ідентифікації, з метою їх спрощення та здешевлення для сільськогосподарських товаровиробників. Подальша оптимізація цих процесів буде проводитися за активної участі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

Міжнародний експерт Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Д-р Ханс Шильд презентував концепцію побудови ветеринарної інформаційної системи. Впровадження такої системи буде логічним подовженням існуючого проекту ФАО GCP/RER/026/AUS, в рамках якого було переглянуто основні бізнес процеси з ідентифікації і реєстрації тварин з метою підвищення ефективності системи. Ветеринарна інформаційна система буде створюватись на базі існуючого державного Реєстру тварин. У роботі семінару взяли участь співробітники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, обласних управлінь ветеринарної медицини та обласних ветеринарних лікарень Київської, Донецької та Волинської областей, співробітники ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», проекту Міжнародної фінансової корпорації «Безпечність харчової продукції в Україні.

За більш детальною інформацією будь ласка звертайтесь до: Вікторія Андрієвська, офіс ООН в Україні,andrievska@un.org, +38 (044) 254 00 35.

Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (FAO) відіграє провідну роль в міжнародній діяльності, що направлена на боротьбу з голодом. Місія FAO - досягнення продовольчої забезпеченості для всіх: забезпечення такого положення, за якого люди будуть регулярно мати доступ до продовольства, що відповідає високим стандартам якості у достатній кількості для активного, здорового життя.
http://www.fao.org/index_ru.htm

http://www.fao.org/europe/en/