20 листопада 2011 року. - Щорічно в усьому світі, відповідно до Резолюції ООН, в третю неділю листопада проводяться заходи, присвячені Всесвітньому дню пам’яті жертв ДТП.

20 листопада 2011 року. - Щорічно в усьому світі, відповідно до Резолюції ООН, в третю неділю листопада проводяться заходи, присвячені Всесвітньому дню пам’яті жертв ДТП.

В ДТП щорічно гине більш ніж 1,3 мільйони осіб, ще 50 мільйонів людей одержують травми або стають інвалідами. І, як наголошено у резолюції ООН, якщо не вживати невідкладних заходів щодо поліпшення безпеки дорожнього руху, то до 2020 року в країнах з низьким і середнім рівнем доходу кількість людей, які гинуть внаслідок дорожньо-транспортних пригод, зросте на 80 %.

Україна за рівнем смертності від дорожньо-транспортних пригод посідає п`яте місце в Європі. За офіційною статистикою, торік в аваріях загинуло 4 709, травмовано – 38 917 осіб. Кожен третій загиблий – молода людина віком до 29 років.

Крім непоправних людських трагедій, ДТП завдають значних матеріальних збитків. За оцінками Світового банку, втрати української економіки від дорожньо-транспортних пригод щорічно сягають 5 млрд доларів.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров`я попереджають: якщо не вжити термінові заходи, то до 2020 року аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, випередивши серцево-судинні захворювання та СНІД.

Звертаючись до світової громадськості Генеральний секретар ООО Бан Кі-мун зазначив:

«Щодня на дорогах гине майже 3500 осіб. Ще десятки тисяч людей отримують травми. Руйнуються сім`ї. Молоді люди позбавляються майбутнього. Дорожньо-транспортні пригоди є основною причиною загибелі молодих людей у ​​віці від 15 до 29 років. Це - неприйнятно висока плата за мобільність.

Мета Десятиліття дій із забезпечення дорожньої безпеки на 2011-2020 роки, яке почалося в травні цього року, полягає в тому, щоб врятувати п`ять мільйони життів. Глобальний план для десятиліття слугує основою для урядів, громадянського суспільства і приватного сектора для спільної роботи з поліпшення системи управління дорожньою мережею, підвищення безпеки доріг і транспортних засобів та навчання водіїв, пасажирів та пішоходів правилам безпечної поведінки на дорогах.

Основна увага в цьому плані приділяється таким серйозних чинників ризику, як перевищення швидкості, водіння в нетверезому стані, неуважність в результаті використання мобільних пристроїв і невикористання ременів безпеки, шоломів і дитячих утримуючих пристроїв. Він закликає до поліпшення інфраструктури і впровадження нововведень.

Крім того, глобальний план передбачає заходи з надання допомоги постраждалим, включаючи організацію рятувальних робіт, лікування та довгострокову реабілітацію. У ньому пропонується проводити ретельне розслідування дорожньо-транспортних пригод з метою запобігання нових випадків загибелі і травматизму людей.

Організація Об`єднаних Націй також повинна зробити свій внесок у здійснення цього плану. На початку цього місяця була опублікована загальносистемна директива, присвячена питанням підвищення безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів Організації Об`єднаних Націй.

Згідно з прогнозами, до 2020 року число власників автотранспортних засобів у світі подвоїться. Враховуючи стрімке зростання масштабів використання автомобілів, особливо в країнах, що розвиваються, критично важливе значення набувають заходи з розвитку потенціалу в галузі забезпечення безпеки дорожнього руху.

З тим щоб підвищити безпеку дорожнього руху, давайте в цей Всесвітній день пам`яті жертв дорожньо-транспортних пригод мобілізуємо зусилля всіх його учасників, включаючи містобудівників і конструкторів автомашин, політиків і користувачів доріг. Давайте ж у пам`ять про тих, хто загинув на дорогах усього світу, будемо діяти задля порятунку життя інших».