22 листопада 2011 року - ООН ініціювала нову кампанію напередодні Міжнародної конференції в Ріо-де-Жанейро, яка відбудеться через 20 років після історичної зустрічі, де був вперше намічений шлях сталого розвитку людства.

Нова кампанія називається «Ріо +20: майбутнє, якого ми хочемо». Її мета - почати діалог про те, як забезпечити потреби семимільярдного населення Землі і при цьому зберегти планету для майбутніх поколінь.

Виступаючи 21 листопада на спеціальному заході, присвяченому початку кампанії, Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун підкреслив, що нинішній шлях розвитку - тупиковий. Вже зараз перед світом стоять проблеми нестачі продовольства і чистої води, забруднення навколишнього середовища і перенаселеності міст, зростання викидів парникових газів і наслідків зміни клімату.

Генеральний секретар нагадав, що він вже виступив з ініціативою «Стійка енергія для всіх». Бан Кі-мун очікує, що на конференції в Ріо-де-Жанейро будуть висунуті й інші ініціативи з широкого кола питань, включаючи доступ до чистої води, розвитку дбайливого землекористування, будівництва безпечних і екологічних міст, відновлення океанів і створення робочих місць в «зеленій» економіці. «У Ріо нам потрібно поставити перед собою нові цілі в сфері сталого розвитку, які прийдуть на зміну Цілям розвитку тисячоліття, і домовитися про шляхи їх досягнення», - заявив глава ООН.

Він переконаний, що знайти рішення проблем, що стоять перед людством, можна тільки спільно.

Нинішня кампанія покликана змусити кожного задуматися про шляхи побудови кращого майбутнього і про те, який внесок в цей процес можуть внести всі жителі Землі, в тому числі політичні лідери і дрібні фермери, цілі громади і окремі особи.

Конференція зі сталого розвитку «Ріо +20» відбудеться в червні 2012 року.

Детальніше про кампанію можна дізнатися на веб-сайті http://www.un.org/en/sustainablefuture/. Поки що сторінку можна переглянути англійської мовою, згодом буде забезпечено переклад українською.