В своєму повідомленні до Міжнародного дня інвалідів Генеральний секретар ООН закликав  уряди, громадянське суспільство і світове співтовариство вести роботу в інтересах інвалідів і спільно з ними заради забезпечення інклюзивного, стійкого і справедливого розвитку на всій планеті.

ЗВЕРНЕННЯ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ІНВАЛІДІВ
«Побудуємо кращий світ для всіх спільними зусиллями,
зробивши інвалідів учасниками процесу розвитку »

3 грудня 2011 року


"Минуло вже 30 років відтоді, як Організація Об`єднаних Націй вперше проводила Міжнародний рік інвалідів під девізом «Повноцінна участь і рівність». За цей період були досягнуті великі успіхи в плані підвищення обізнаності про права інвалідів і зміцнення міжнародної нормативної бази для здійснення цих прав - від Всесвітньої програми дій (1982 рік) до Конвенції про права інвалідів (2006 рік).


Про свій намір захищати і заохочувати права інвалідів заявляє все більше число країн. Разом з тим в цій галузі зберігається безліч проблем. Інваліди частіше за інших стикаються з бідністю та нестатками і мають удвічі більше шансів на те, щоб залишитися неохопленими медичним обслуговуванням. Рівень зайнятості серед інвалідів в деяких країнах становить лише третину від рівня зайнятості населення в цілому. У різних країнах розрив у показниках охоплення початковою школою дітей-інвалідів та інших дітей коливається в межах від 10 до 60 відсотків.


Така нерівноправність у безлічі форм і проявів завдає великих витрат, причому не тільки для інвалідів, але й для суспільства в цілому. Відзначаючи в цьому році Міжнародний день інвалідів, ми згадуємо про те, що тільки рівноправний і доступний для всіх розвиток має право називатися стійким. Таким чином, інвалідів необхідно зробити учасниками всіх стадій процесів розвитку - від запуску цих процесів до їх контролю та оцінки.


Боротьба з негативним ставленням до інвалідів, відсутністю послуг або їх важкодоступністю, так само як і з іншими соціальними, економічними і культурними бар`єрами, що згубно впливають на їхнє положення, піде на користь всьому суспільству.


Відзначаючи сьогодні Міжнародний день інвалідів, я закликаю уряди, громадянське суспільство і світове співтовариство вести роботу в інтересах інвалідів і спільно з ними заради забезпечення інклюзивного, стійкого і справедливого розвитку на всій нашій планеті".