30 січня 2012 року члени Комісії високого рівня з глобальної сталості офіційно передали Генеральному секретарю ООН Бан Кі-муну доповідь з 56-ма рекомендаціями щодо шляхів побудови справедливого, сталого та екологічно чистого майбутнього на планеті.

30 січня 2012 року члени Комісії високого рівня з глобальної сталості офіційно передали Генеральному секретарю ООН Бан Кі-муну доповідь з 56-ма рекомендаціями щодо шляхів побудови справедливого, сталого та екологічно чистого майбутнього на планеті.

Рекомендації Комісії стосуються подолання бідності, скорочення нерівності, забезпечення загального економічного зростання, більш ефективного і збалансованого виробництва та споживання. Вони спрямовані на боротьбу зі зміною клімату та захист планети.

Автори доповіді підкреслили, що сталий розвиток - це не пункт призначення, а динамічний процес адаптації, навчання і дій. Вони закликали держави визнати взаємозалежність економіки, товариств та навколишнього середовища і діяти виходячи з цього. «Світ поки що не став на цей шлях», - йдеться в доповіді.

У ньому звертається увага на те, що сьогодні спостерігаються потужні чинники змін, у тому числі - пов`язані з наслідками виробництва та споживання, нестачею ресурсів, інноваціями, демографічними змінами, процесами у світовій економіці, «зеленим зростанням», що посилюється нерівністю, зміною політичної динаміки і урбанізацією.

Члени групи запропонували державам цілий ряд рекомендацій по просуванню сталого майбутнього з урахуванням всіх цих змін. Вони стосуються викорінення бідності, забезпечення прав людини і просування гендерної рівності, підвищення освіти населення в сфері сталого розвитку, розширення можливостей у сфері зайнятості. Автори доповіді рекомендували зміцнити управління ресурсами і домогтися, щоб зелена революція стала реальністю 21-го століття. Вони закликали зміцнювати заходи з адаптації до наслідків глобального потепління і з пом`якшення наслідків природних катастроф.

У доповіді підкреслюється, що досягнення стійкості вимагає трансформації глобальної економіки. У ньому наголошується, що нинішня глобальна криза надає можливість для суттєвих реформ не тільки у фінансовій системі, але в реальному секторі економіки. Члени групи рекомендують політикам враховувати соціальні та екологічні наслідки цих зусиль.

Доповідь містить ряд рекомендацій Генеральному секретарю, в тому числі - зміцнити стратегію сталого розвитку для системи ООН і створити робочу групу для розробки індикаторів сталого розвитку.

Нова доповідь є свого роду «дорожньою картою» щодо створення життєздатного і справедливого майбутнього для всіх. Він повинен стати важливим внеском у роботу майбутньої Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро.

 

***

Комісія високого рівня з глобальної стійкості була створена в серпні 2010 року «для обговорення і вироблення нового бачення сталого зростання і процвітання, а також механізмів втілення його в життя» з урахуванням сучасних викликів, пов`язаних зі зміною клімату, втратою біорізноманіття та відсутністю продовольчої безпеки.

Співголови групи - президент Фінляндії Тар`я Халонен і президент Південної Африки Джейкоб Зума. У її складі - 22 впливових міжнародних діяча.

 

Детальніше про доповідь: http://www.un.org/gsp/