31 січня 2012 року - Координатор системи ООН в Україні вітає відкриття Кіровоградського обласного перинатального центру в рамках Національного проекту «Нове життя. Нова якість охорони материнства і дитинства», що був відкритий Президентом України 31 січня 2012 року.

 

 31 січня 2012 року- Координатор системи ООН в Україні вітає відкриття Кіровоградського обласного перинатального центру в рамках Національного проекту "Нове життя. Нова якість охорони материнства і дитинства", що був відкритий Президентом України 31 січня 2012 року.

Пан Олів’є Адам зазначив:

«Відкриття Кіровоградського обласного перинатального центру є не лише важливою подією для області, але й для всієї України, адже це свідчить про відданість уряду справі охорони здоров`я матері і дитини. Ці питання знаходяться у фокусі порядку денного Організації Об`єднаних Націй в Україні, і ми пишаємося тим, що чотири установи ООН підтримали проект «Нове життя» від самого початку.

Надання пріоритетної уваги турботі про новонароджених і вагітних жінок дійсно є одним з найбільш важливих інвестицій в майбутнє будь-якого суспільства. Україна домоглася великого прогресу на шляху досягнення четвертої і п’ятої Цілей розвитку тисячоліття, які спрямовані на зниження дитячої смертності та поліпшення материнського здоров`я. Однак ці успіхи ще не є рівномірними, так як слабко захищені знедолені жінки і діти як і раніше мають обмежений доступ до перинатальної медичної допомоги.

Пріоритет перинатального реформи охорони здоров`я є ключовим для усунення цих диспаритетів, але також це - можливість для подальшого зниження передачі ВІЛ від матері до дитини. В цій галузі було досягнуто великих успіхів, так як вертикальна передача ВІЛ уже різко скоротилося з 27% в 2000 році до 6% в минулому році. Тим не менш, за мету поставлено досягти показників менш, ніж 2% випадків передачі ВІЛ до 2013 року. Для досягнення цієї амбітної мети потрібен комплексний підхід, який в першу чергу включає в себе роботу соціальних служб та неурядових організацій з соціально незахищеними жінками і дітьми.

Дуже важливим є можливість пов’язати розвиток перинатальної допомоги із загальною реформою охорони здоров`я і забезпечення того, щоб вона туди добре вписувалась. Системи власних інформаційно-довідкових служб, достатнє фінансування для покращення рівності доступу, якісна допомога і достатня інформація, а також активне залучення населення є ключем до її успіху.

Установи ООН, що працюють в Україні, будуть продовжувати надавати технічну допомогу на підтримку цього визначного проекту для того, щоб життя кожної дитини та кожної жінки було достатньо захищене в Україні».