Лондон / Париж / Нью-Йорк – Оголошено міжнародний конкурс бізнес-ініціатив на здобуття Міжнародної премії в галузі бізнесу задля розвитку. До числа переможців увійдуть успішні ініціативи приватного сектора, які відповідають завданням Конференції Ріо +20 зі сталого розвитку.

 

Лондон / Париж / Нью-Йорк – Оголошено міжнародний конкурс бізнес-ініціатив на здобуття Міжнародної премії в галузі бізнесу задля розвитку. До числа переможців увійдуть успішні ініціативи приватного сектора, які відповідають завданням Конференції Ріо +20 зі сталого розвитку. До участі запрошуються компанії, що використовують інноваційні бізнес-моделі та об’єднують успішну комерційну діяльність з вирішенням соціальних, економічних та екологічних проблем. Заявки на конкурс подаються в режимі он-лайн до 25 травня 2012 року за адресою www.worldbusinessawards.net/nominate.

Церемонія нагородження переможців відбудеться 19 червня під час проведення Конференції Ріо+20 в Бразилії, в якій візьмуть учать глави держав та світові лідери.

Цього року організатори відзначають 10-річний ювілей премії, присудження якої відбувається кожні 2 роки. Міжнародна премія в галузі підприємницької діяльності та розвитку була створена зусиллями Міжнародної торговельної палати (МТП), Програмою розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) та Міжнародного форуму лідерів ділових кіл (МФЛДК) для того, щоб показати, як компанії в процесі своєї комерційної діяльності можуть сприяти досягненню Цілей розвитку тисячоліття. Цілі розвитку тисячоліття - це вісім цілей, узгоджених міжнародним співтовариством, які повинні бути досягнуті до 2015 року. Серед них - боротьба з бідністю і погіршенням стану навколишнього середовища, поліпшення здоров`я і прогрес в питаннях гендерної рівності.

Виконавчий директор Міжнародного форуму лідерів ділових кіл (МФЛДК) Клер Мелфорд заявила: "Коли бізнесмени в повній мірі використовують досягнення основних видів діяльності своїх компаній для роботи над проблемами розвитку, і коли успіх бізнесу вимірюється не тільки прибутком, але й результатами в соціальному житті, немає межі можливостей. Ми сподіваємося, що Міжнародна премія в галузі підприємницької діяльності та розвитку в черговий раз стане стимулом для бізнесменів у всіх регіонах світу (незалежно від розміру компаній), заохочуючи їх висувати свої кращі моделі, таким чином прискорюючи процес досягнення Цілей розвитку тисячоліття».

У 2012 році премія буде присуджена виключно компаніям, які представили комерційні моделі, орієнтовані на інтереси незаможного населення. Компанії повинні продемонструвати комерційні рішення, які збільшать доступ незаможного населення до товарів і послуг, а також сприятимуть його зайнятості в якості прямих підлеглих, постачальників або дистрибуторів. Водночас підприємства мають бути прибутковими.

На честь країни, що приймає Конференцію Ріо +20, буде представлена ​​окрема категорія для номінації компаній з Бразилії. Завдяки тому, що для участі в конкурсі зібрані різні моделі інноваційних та ефективних бізнес методів, Міжнародна премія в галузі підприємницької діяльності та розвитку також закладає цінну основу для спілкування провідних компаній і підприємців, дозволяючи їм ділиться досвідом і просувати кращі ідеї після завершення Конференції Ріо +20 . Це повинно заохотити уряди інших країн і підприємців наслідувати приклад учасників, копіюючи і змінюючи ініціативи.

Переможців цього року визначить Міжнародна експертна група, яка складається з представників партнерів організаторів, неурядових організацій, університетів, компаній та міжнародних організацій. До церемонії вручення премії відбудеться семінар на тему: «Інклюзивний бізнес».

У 2010 році було зареєстровано безпрецедентну кількість номінантів - 172 - які представляли різні компанії та комерційні підприємства, заявлені торгово-промисловими асоціаціями, неурядовими організаціями та приватними компаніями із понад 42 країн світу. Переможцями стали 10 компаній, які працювали над різноманітними ініціативами, як, наприклад, надання житла низькооплачуваним верствам населення в Мексиці, допомога фермерським господарствам в Сьєрра-Леоне і пропозиція доступних послуг з охорони здоров`я матерів в Індії.

Адміністратор ПРООН Хелен Кларк: «Переможці минулих років довели, що компанії можуть бути необхідним компонентом сталого зростання та розвитку. Вони можуть бути джерелом інновацій та стабільних методів вирішення проблем, які допомагають змінювати життя людей на краще».

Генеральний секретар Міжнародної Торгової Палати Жан-Гі Каррьє заявив: «У той час, як в сьогоднішній економічній ситуації прогрес у досягненні Цілей розвитку тисячоліття знаходиться під загрозою, Міжнародна премія в галузі підприємницької діяльності та розвитку наголошує, що приватний сектор відіграє критичну роль у стимулюванні стійкого економічного зростання і розвитку».

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:
ПРООН: Кароліна Азеведо, carolina.azevedo@undp.org; +1 212 906 6127
МТП: Дон Чардоннел, dawn.chardonnal@iccwbo.org; +33 1 49 53 29 07
МФЛДК: Джессіка Шол, Jessica.scholl@iblf.org; +44 20 7467 3632

Примітка для редакторів:
Інформація про Міжнародну премію в галузі підприємницької діяльності та розвитку: «БіДжи Груп» (BG Group) - головний спонсор премії. Окрім ПРООН, МТП і МФПДК, підтримку надають Міністерство закордонних справ Нідерландів і Шведське агентство міжнародного співробітництва в інтересах розвитку (ШАМСІР). За участю Глобального договору ООН та організації «Заклик комерційних компаній до дії».

Інформація про Міжнародну торгову палату: www.iccwbo.org. Міжнародна торгова палата - це найбільша і найбільш представницька організація в сфері бізнесу.До її складу входять сотні тисяч компаній з більш ніж 120 країн світу, сфери діяльності яких охоплюють всі сектори приватного підприємництва. Міжнародна мережа національних комітетів інформує Міжнародний секретаріат МТП в Парижі про пріоритети розвитку бізнесу на національному та регіональному рівнях. Більше2000 експертів з компаній-членів МТП, використовуючи свої знання і досвід,допомагають у формуванні позицій МТП щодо специфічних ділових питань.Організація Об`єднаних Націй, Всесвітня торгова організація, Група двадцяти(G20) та інші міжурядові асоціації, як міжнародного, так і регіонального рівня,отримують інформацію про стан справ в міжнародному бізнесі через МТП. www.iccwbo.org

Інформація про Міжнародний форум лідерів ділових кіл (МФЛДК) - www.IBLF.org Міжнародний форум представників ділових кіл співпрацює з підприємцями, урядами країн і громадянським суспільством, щоб збільшити внесок, який компанії можуть внести в сталий розвиток. Спочатку створений Його Королівською Високістю Принцем Уельським, Міжнародний форум лідерів ділових кіл - це незалежна некомерційна організація, яку в даний час підтримують більш ніж 100 провідних світових компаній.

Інформація про ПРООН: www.undp.org. ПРООН співпрацює з представниками всіх верств суспільства, надаючи допомогу в державному будівництві країн, з тим щоб вони могли протистояти кризі, і заохочуючи і підтримуючи зростання, що веде до поліпшення якості життя кожної людини. Працюючи на місцях в 177 країнах і територіях, ми пропонуємо глобальне бачення і локальні рішення, що сприяють більш повноправному життю людей і підвищують життєстійкість держав.