Нью-Йорк – Світова молодь глибоко стурбована браком робочих місць і закликає до збільшення інвестицій у цю сферу, йдеться в останній Світовій доповіді з питань молоді, опублікованій сьогодні Організацією Об’єднаних Націй.

Внаслідок економічної кризи глобальний рівень безробіття серед молоді досяг свого апогею у 2009 році, коли 75,8 млн молодих людей в світі залишилися безробітними.

"Сьогоднішнє покоління молодих людей найчисленніше за всю історію світу», - сказав Генеральний Секретар ООН Бан Кі-мун. – «Вони вимагають дотримання їх прав і більшого впливу на економічне і політичне життя. Як система ООН ми маємо об’єднати зусилля для того, щоб підтримати новий соціальний контракт економічного зростання в умовах високої зайнятості населення. Давайте почнемо з молоді».

Цього року вперше основу Доповіді під назвою «Зайнятість серед молоді: погляди молоді на пошук гідної роботи у часи змін» склали результати широкої онлайн-консультації з представниками молоді по всьому світу.

Доповідь, опублікована Департаментом ООН з економічних і соціальних питань (ДЕСП ООН), також окреслює ситуацію на ринку праці в молодіжному контексті і тенденції зайнятості серед молоді.

Молодим людям та представникам молодіжних організацій було запропоновано поділитися за допомогою цифрових і соціальних медіа-платформ своїми поглядами, досвідом і рекомендаціями в тому, що стосується підготовки до статусу активного гравця трудового ринку. В цілому близько 1100 рекомендацій (а також фото та відео) було отримано від молодих людей в усьому світі протягом чотирьох тижнів консультацій.

У Доповіді йдеться про те, що молоді люди стурбовані якістю і релевантністю своєї освіти. Як зазначив Амаду, 24-річний молодий чоловік з Сенегалу: «Сьогодні молоді має бути легше знайти роботу, тому що наше покоління є найбільш освіченим, однак існує невідповідність між тим, що викладається, і потребами ринку праці». Список інших проблем, що турбують молодь, включає уразливість робочих місць, трудову міграцію, відстрочені шлюби, розрив між сільською і міською зайнятістю, а також дискримінацію за віком, статтю і расою.

Але можливості, що з’являються завдяки створенню зелених робочих місць, нових технологій та підприємництва, дають молодим людям надію. Водночас молодь підкреслює потребу дотримуватися проактивної позиції в житті, щоб знайти гідну роботу. Як зазначив Лео з Іспанії: «Нам потрібно бути інновативними, ризикувати, творити і шукати».

В ході онлайн-консультацій учасники також мали можливість спілкуватися в онлайні з Монік Коулман, юною активісткою ООН (UN Youth Champion), і Ронаном Ферроу, Спеціальним радником з глобальних проблем молоді Державного Секретаря США, про їх власний досвід і отримати від експертів поради.

З Доповіддю можна ознайомитися англійською мовою на сайті www.unworldyouthreport.org, де вперше читачам пропонується взаємодіяти і ділитися своїми коментарями.

Контактна інформація для преси:

Мелані Прюдом, Департамент Публічної Інформації ООН, тел..: 917-367-3541, email: prudhommem@un.org
Шарлотт Скадден, Департамент Публічної Інформації ООН, тел.: 917-367-9378, email: scaddan@un.org

Контакти для інтерв`ю

пані Гейл Гершон, Виконавчий директор з питань зайнятості і лідерства фонду Gap Inc. (англ.),
email: gail_gershon@gap.com
пані Сара Хакслі, Спеціаліст з питань молоді і дітей, Головний модератор електронної дискусії (англ.),
email: sarahhuxley@hotmail.com
пан. Серхіо Андрес Іріарте Кезада, Спеціаліст з обміну знаннями Програми молодіжної зайнятості Міжнародної організції праці, Женева (англ., ісп., франц, португ., німецький),
email: iriarte@ilo.org

Представники молоді - учасники дискусії

пані Ясмін Кам`є, 24 роки, Гваделупа (англ., франц.), email: yasmyn.camier@gmail.com
пан Емад Карім, 28 років, Єгипет (англ., араб.), email: emad.karim7@gmail.com
пані Аіша Маенде, 27 років, Кенія (англ, суахілі), email: mwanaishamaende@gmail.com