Сьогодні, 13 лютого 2012 року, Координатор Системи ООН в Україні Олів’є Адам та Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова підписали Меморандум про взаєморозуміння між інституцією Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Представництвом ООН в Україні.

Меморандум передбачає об`єднання зусиль у таких важливих галузях, як імплементація у національне законодавство низки міжнародних договорів; поширення інформації про права уразливих соціальних груп та питань гендерної рівності; створення в Україні національного превентивного механізму запобігання катувань відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань; посилення захисту різних категорій мігрантів, шукачів притулку та біженців, що має особливе значення напередодні Чемпіонату Євро-2012 (подальшим кроком у цьому напрямку стане підписання найближчим часом спеціальної Угоди між українським Омбудсманом та  Міжнародною організацією міграції); запобігання поширенню в Україні расизму, ксенофобії, різних форм дискримінації та нетерпимості; координація зусиль з ефективної підготовки та представлення на розгляд Ради ООН з прав людини другої Національної доповіді України в рамках Універсального періодичного огляду.

Укладання зазначеного Меморандуму дозволить поєднати зусилля організацій системи ООН в Україні і українського Омбудсмана у просуванні в країні міжнародних стандартів у галузі прав і свобод людини і підвищення обізнаності українського суспільства у цій сфері. Даний Меморандум матиме важливу роль у сприянні виконання Україною зобов`язань по Цілях розвитку тисячоліття ООН. Йдеться передусім про подолання бідності населення та забезпечення гендерного паритету. За Індексом людського розвитку ООН Україна наразі посідає 76 місце серед 187 країн світу (передостаннє місце серед європейських країн).

Після завершення церемонії підписання Меморандуму відбувся спільний брифінг Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової та Координатора Системи ООН в Україні Олів’є Адама.

«Ми розвиватимемо спільні ініціативи, що сприятимуть впровадженню найвищих міжнародних стандартів у сфері захисту і дотримання прав людини в Україні, підтримуватимемо підписання країною ключових міжнародних договорів у цій сфері, адаптацію національного законодавства, а також підвищення обізнаності громадян України щодо особистих прав людини і виконання зобов’язань держави у цій сфері», - підкреслив Координатор системи ООН О.Адам.

«У представленій нещодавно Верховній Раді Щорічній доповіді Уповноваженого з прав людини  йдеться про наявність системних проблем у цій галузі, які нам спільно доведеться розв`язувати. Підписання цього важливого документу, який діятиме до 31 грудня 2016 року, знаменує добру традицію співпраці Омбудсмана України з Представництвом ООН в Україні», – наголосила  Ніна Карпачова.

Підписаний документ діятиме до 31 грудня 2016 року