Женева/Київ 8 лютого 2012 року – Марі-П`єр Пуар`є (Marie-Pierre Poirier), нещодавно призначена на посаду Регіонального директора ЮНІСЕФ в країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) та країнах СНД, виступила із заявою про те, що сприяння міждержавному співробітництву у вирішенні проблем, які зачіпають інтереси дітей, є одним з головних пріоритетів її діяльності.

На посаді Регіонального директора ЮНІСЕФ в країнах ЦСЄ/СНД пані Пуар`є займатиметься проблемами дітей, які проживають в 22 країнах і територіях регіону, розташованого на величезному просторі: від Центральної Азії - через Кавказ - до Туреччини та країн Південно-Східної Європи.

«Сьогодні світ переживає період соціальних, геополітичних, економічних і технологічних змін, що створює численні додаткові можливості у сфері гуманітарної діяльності та діяльності в галузі розвитку. Ми спостерігаємо за тим, як модель розвитку, заснована на принципах «вертикалі», поступово поступається місцем «горизонтальній» концепції, що передбачає обмін накопиченим досвідом і взаємну солідарність », - заявила пані Пуар`є.

«Наш регіон, в якому переважна більшість складають країни з середнім рівнем доходу і значним науковим потенціалом, має всі передумови для того, щоб грати лідируючу роль в процесах, що відбуваються. ЮНІСЕФ зробить все необхідне для заохочення і надання підтримки таким перетворенням », - додала вона.

Раніше пані Пуар`є займала посаду Представника ЮНІСЕФ в Бразилії і була свідком того, як багато інноваційних підходів уряду цієї країни до проблеми забезпечення рівних можливостей в питаннях розвитку дозволили Бразилії зайняти лідируючу позицію в даній області не тільки в Латинській Америці, а й далеко за її межами.

«Росія і Бразилія - члени групи БРІКС, в яку входять країни з економікою, що швидко розвивається, здатні очолити процес формування нового економічного середовища. З урахуванням темпів розвитку Туреччини, назву групи, можливо, слід змінити на БРІКСТ ».

Пані Пуар`є ще раз підтвердила, що пріоритетом ЮНІСЕФ в глобальному масштабі є вирішення проблем нерівності, які зачіпають інтереси окремих родин та дітей. Досягнення Цілей розвитку тисячоліття усіма країнами є «дорожньою картою», яка містить конкретні завдання з подолання нерівності, які можна виміряти. ЮНІСЕФ і далі буде тісно співпрацювати з урядами держав у справі досягнення поставлених цілей до 2015 року - моменту, коли країни повинні будуть відзвітувати про досягнуті результати.

«Сьогодні багато чого ще потрібно зробити, і в зв`язку з цим ЮНІСЕФ приділяє особливу увагу наявним можливостям для міждержавного обміну накопиченими знаннями та досвідом. Я з нетерпінням чекаю можливості відвідати ті країни регіону, які висловили свою відданість справі досягнення ЦРТ на основі забезпечення рівності для всіх дітей, - зазначила пані Пуар`є. - Багато країн нашого регіону готові надати допомогу в досягненні цих цілей тим державам, які потребують допомоги».

Пані Марі-П`єр Пуар`є має 25-річний досвід роботи в країнах Азії, Африки, Європи та Латинської Америки в області розвитку і управління заснованими на принципах дотримання прав людини відповідно до програм співробітництва в країнах, розробленими і реалізованими в тісній співпраці з урядами і представниками громадянського суспільства і приватного сектора.

З кінця 2004 року пані Марі-П`єр Пуар`є займала посаду Представника ЮНІСЕФ в Бразилії. Її кар`єра в ООН почалася в жовтні 1984 року в штаб-квартирі ЮНІСЕФ, де вона працювала у програмному відділі з питань бідності і соціального виключення в міських умовах. У 1989 році пані Пуар`є переїхала до Женеви, де очолила секцію з питань прав дитини під час фінального обговорення Конвенції про права дитини. З 1995 року вона займала посаду Старшого програмного координатора в Представництві ЮНІСЕФ в Пакистані, а в 1998 році була призначена на посаду Представника ЮНІСЕФ в Намібії і потім, з грудня 2000 року, - на посаду Представника ЮНІСЕФ в Мозамбіку.

Пані Марі-П`єр Пуар`є має ступінь магістра Національного інституту східних мов і цивілізацій університету Сорбонни (Sorbonne Nouvelle). Крім того, в 1981 році вона закінчила економічний факультет Паризького університету, а до цього рік навчалась в Гарвардському університеті. Пані Пуар`є має двох дітей: Стефані (20 років) і Люка (18 років).

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером з захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 150 країнах заради захисту та підтримки дітей починаючи з раннього віку та до юності. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua.