27 лютого 2012 – В той час як жінки складають 54% населення України, серед парламентарів їх нараховується лише 8%, що суттєво нижче середньосвітового рівня 18% і набагато нижче цілі 30%, заявленої Україною при підписанні Декларації Тисячоліття ООН у 2000 році. Жодної жінки наразі немає серед голів обласних адміністрацій, лише одна нещодавно призначена до складу Уряду, і лише кілька є кандидатами на посади після останніх виборів. Власне, прикладів залучення жінок в політику в Україні не так уже й багато.

Ґендерна рівність і розширення прав та можливостей жінок – це не просто питання дотримання прав людини, це обов’язкова умова забезпечення всебічного, справедливого та сталого розвитку. Участь жінок в політичному житті є найважливішим фактором у досягненні цих цілей, а політичні партії - одні з найважливіших інституцій, які підтримують цю участь і сприяють їй.

1 березня 2012 року Національний демократичний інститут та Програма розвитку Організації Об`єднаних Націй організовують відкриту дискусію «Зміцнення політичних партій через залучення жінок», яка має на меті зібрати разом політичних лідерів, експертів, активістів організацій громадянського суспільства та виборців для обговорення питань щодо ролі політичних партій у посиленні участі жінок. Зважаючи на стан сучасних політичних перипетій в Україні, обумовлених наступними парламентськими виборами, важливо акумулювати і зберегти достатній рівень енергії для зміцнення жіночого голосу в політиці, зокрема через партії, як головних інструментів у досягненні жінками керівних позицій.

НДІ та ПРООН видали посібник щодо розвитку політичних партій через активне та ефективне залучення жінок як активісток, членів та виборців. Ця публікація буде представлена в ході дискусії не лише як методичні рекомендації щодо партійних стратегій посилення участі жінок, але й як інструмент посилення спроможності і формування ґендерної політики у суспільствах, де наявне низьке представництво жінок. 

Захід відбудеться 1 березня в залі  C-D готелю «Русь», 9:30-14:00
Можливість для інтерв`ю 11:15 – 11:30

Серед учасників:  лідери партій – Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Дмитро Шенцев, Борис Тарасюк, народні депутати – Юлія Ковалевська, Ірина Геращенко, Олена Кондратюк, радник Президента Марина Ставнійчук.

Акредитація преси за адресою: yevgeniy.zelenko@undp.org

НДІ є неприбутковою, непартійною неурядовою організацією, діяльність якої спрямована на зміцнення демократичних інституцій у світі через посилення участі громадян, підвищення рівня відкритості та підзвітності влади. Представництво Інституту в Україні працює з 1992 року.  

ПРООН є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Ми співпрацюємо з 177 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв`язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку. Покращуючи свої власні можливості, вони мають змогу використовувати досвід та знання співробітників ПРООН та широкого кола наших партнерів.