5 березня, Київ - Під егідою Представництва ООН в Україні і Програми розвитку ООН в Україні Рікарда Рігер, Ектор Хіменес-Браво, Катя Царик і Лілія Подкопаєва провели відкриті уроки для учнів середньої школи № 155 в м. Києві на тему  «Подолання гендерних стереотипів при виборі професії». Захід було присвячено Міжнародному дню жінок.

5 березня, Київ - Під егідою Представництва ООН в Україні і Програми розвитку ООН в Україні Рікарда Рігер, Ектор Хіменес-Браво, Катя Царик і Лілія Подкопаєва провели відкриті уроки для учнів середньої школи № 155 в м. Києві на тему  «Подолання гендерних стереотипів при виборі професії». Захід було присвячено Міжнародному дню жінок.

Жінка-дипломат, чоловік-кухар, жінка-режисер і жінка-олімпійська чемпіонка на своєму особистому прикладі довели юній аудиторії, що майстерність не має статі. Кожен спікер у окремій класної кімнати провів урок на задану тему і розказав школярам про свій особистий і професійний досвід, а також про те, як йому/їй вдалося досягти успіху у своїй справі.

Рікарда Рігер, Директор Представництва ПРООН в Україні: «Цією акцією ми хотіли б спонукати молодь замислитися над стереотипами, які обмежують всіх нас,та  заохотити молодих людей до критичного переосмислення  впливу стереотипів на все наше життя та на вибір професії. Ми сподіваємось, що приклади з реального життя, котрі навели наші відомі гості, спонукатимуть молодих людей відходити від стереотипів та обирати професії, які їм подобаються».

Ектор Хіменес-Браво, шеф-кухар і телеведучий програм «МастерШеф» та «Кулінарна династія», зазначив: «Учням цієї школи дуже пощастило. Я би дуже хотів,щоб у часи, коли я був молодим, до нас приходили відомі люди і розповідали про різні можливості, які існують в світі. В той же час я розумію, наскільки щасливими є ми – ті, хто займається, своєю улюбленою справою. Щасливим є той, хто прокинувшись вранці, сприймає свою справу не як «роботу», а як «хобі».

Катя Царик, кліпмейкер: «Я буду дуже щирою з учнями, адже мені дійсно є, що розповісти. На своєму досвіді я пройшла шлях несприйняття, коли спочатку довелось виборювати право на професійний вибір у своїх батьків, а потім і у решти. Маю надію, що моя історія комусь стане в пригоді».

Лілія Подкопаєва, олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики і Президент МБФ «Здоров’я поколінь»: «Чудово,що сьогодні тут зібрались люди, які можуть поділитися зі школярами своєю власною історією успіху. Мені не довелося виборювати своє місце під сонцем у чоловіків, адже гімнастика існує як чоловіча, так і жіноча. Тим не менш, всі сьогоднішні гості - люди, які знають про життя «не з чуток» і вже пройшли свій шлях зі своїми труднощами та перепонами. Сподіваюсь, що діти, слухаючи ці розповіді, візьмуть для себе щось важливе».

Представництво ООН в Україні провело цей публічний захід з метою привернути увагу суспільства до проблеми подолання гендерних стереотипів при виборі професії.

Спрощені, стандартизовані та жорстко фіксовані образи чоловіка і жінки є ґендерними стереотипами, які спонукають певне ставлення до статей, оцінку ролі та місця у сім‘ї та суспільстві жінок і чоловіків. Найбільш усталене стереотипне розуміння ролі  жінок та чоловіків у висловлюванні: «Світ – це дім чоловіка, дім – це світ жінки».

Сучасний світ руйнує чимало стереотипів – національних, професійних, вікових і  ґендерних. Так само, як стрімко увірвались в останні десятиліття жінки у традиційно чоловічий світ управління і керування бізнесовими кампаніями, військом, урядами і, навіть, державами, так і чоловіки все частіше «знаходять себе» у традиційно «жіночих ролях»: доглядають дітей, беруть на себе відповідальність за побут, вибирають  традиційно «жіночі» захоплення, як то, наприклад, вишивка чи флористика. Та попри те, що це стає фактом, і ґендерні стереотипи втрачають свою силу і розвінчуються життям, вони все ще залишаються найбільш консервативними у масовій та індивідуальній свідомості.

Фотографії можна переглянути на Flickr.