2 березня 2012 - Представництво ООН в Україні в партнерстві з Програмою розвитку ООН в Україні організовують медійний захід під назвою «Подолання гендерних стереотипів при виборі професії», присвячений Міжнародному дню жінок. Чотири спікера поділяться своїм професійним і життєвим досвідом з учнями середньої школи № 155 у м. Києві.

Серед спікерів:

Лілія Подкопаєва, олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики і Президент МБФ "Здоров’я поколінь",
Рікарда Рігер, Директор Представництва ПРООН в Україні,
Ектор Хіменес-Браво, шеф-кухар і телеведучий програми "МастерШеф", "Кулінарна династія"
Катя Царик, кліпмейкер.

Жінка-дипломат, чоловік-кухар, жінка-режисер і жінка-олімпійська чемпіонка на своєму особистому прикладі докажуть, що майстерність не має статі. Подія розпочнеться прес-брифінгом, де спікери будуть представлені пресі. Після цього кожен спікер пройде до окремої класної кімнати, де прочитає свою лекцію учням. Представники преси запрошуються до класних кімнат для висвітлення лекцій у своїх матеріалах.

Захід відбудеться 5 березня у приміщенні середньої школи №155 м. Києва, 10:00-11:30. Початок реєстрації о 9:45.

З нагоди наближення Міжнародного дня жінок Представництво ООН в Україні організовує цей публічний захід з метою пригорнути увагу ЗМІ і широкого загалу до проблеми подолання гендерних стереотипів при виборі професії.

Спрощені, стандартизовані та жорстко фіксовані образи чоловіка і жінки є ґендерними стереотипами, які спонукають певне ставлення до статей, оцінку ролі та місця у сім‘ї та суспільстві жінок і чоловіків. Найбільш усталене стереотипне розуміння ролі жінок та чоловіків у висловлюванні: "Світ – це дім чоловіка, дім – це світ жінки".

Сучасний світ руйнує чимало стереотипів – національних, професійних, вікових і ґендерних. Так само, як стрімко увірвались в останні десятиліття жінки у традиційно чоловічий світ управління і керування бізнесовими кампаніями, військом, урядами і, навіть, державами, так і чоловіки все частіше «знаходять себе» у традиційно «жіночих ролях»: доглядають дітей, беруть на себе відповідальність за побут, вибирають традиційно «жіночі» захоплення, як то, наприклад, вишивка чи флористика. Та попри те, що це стає фактом, і ґендерні стереотипи втрачають свою силу і розвінчуються життям, вони все ще залишаються найбільш консервативними у масовій та індивідуальній свідомості.

За додатковою інформацією просимо звертатися до Євгена Зеленко, Координатора зі зв’язків з громадськістю і ЗМІ ПРООН в Україні, за електронною адресою Yevgeniy.zelenko@undp.org . Дозвіл на зйомку від Головного управління освіти та науки КМДА отримано. Прохання до представників ЗМІ підтвердити свою присутність на заході.

Як проїхати? Перейдіть до Яндекс карти і подивіться, як заїхати на територію школи, знаходячись на Львівській площі.

***

Програма розвитку ООН є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Ми співпрацюємо з 177 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв`язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку. Покращуючи свої власні можливості, вони мають змогу використовувати досвід та знання співробітників ПРООН та широкого кола наших партнерів.