7 березня 2012 - Важке становище сільських жінок і дівчаток у всьому світі є відображенням гендерної нерівності у всіх сферах. Про це йдеться в посланні Генерального секретаря ООН з нагоди Міжнародного жіночого дня, який відзначається у всьому світі 8 березня.

Генеральний секретар ООН зазначив, що процес забезпечення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок успішно триває у всьому світі.

Збільшилася кількість жінок, що займають посади глав держав або урядів. Зростає число жінок, що займають міністерські пости. Жінки роблять все більший вплив у сфері бізнесу.

Більше дівчаток відвідують школу.«Незважаючи на цей позитивний імпульс, належить ще пройти довгий шлях, перш ніж жінки і дівчатка зможуть заявити про те, що вони користуються основними правами, свободою і пошаною, які належні їм при народженні і які гарантують їх благополуччя.

Найбільш явним свідченням тому є становище жінок у сільських районах світу », - йдеться в посланні.У посланні нагадується, що в цьому році Міжнародний жіночий день присвячений мешканкам сільських районів, які становлять чверть населення світу. Саме вони знаходяться на найнижчій сходинці за рівнем доходів та освіти чи охорони здоров`я та участі у прийнятті рішень.

«Сільські жінки, серед яких налічується майже півмільярда дрібних фермерів і безземельних сільськогосподарських працівників, становлять більшу частину трудових ресурсів в сільськогосподарському секторі. У сільських районах вони виконують значну частину неоплачуваної роботи, пов`язаної з доглядом. Але до сих пір сільські жінки позбавлені можливості реалізувати свій потенціал », - зазначив Генеральний секретар.

Він закликав боротися з такою несправедливістю.«Вкладення коштів у сільських жінок - це розумне інвестування в розвиток країни», - зазначив глава ООН.

Він підкреслив, що навіть в тих країнах, де досягнуті найкращі показники, як і раніше зберігається гендерна нерівність.

дня жінок: http://www.un.org/ru/events/womensday/