24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Напередодні Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ) представила доповідь про ситуацію з цією хворобою в Європі. У ньому говориться, що найсерйознішими
проблемами для регіону є туберкульоз у дітей і труднощі лікування туберкульозу з широкою лікарською стійкістю.

У доповіді «Епідемічний нагляд та моніторинг туберкульозу в Європі» зазначається, що в 2010 році в країнах-членах європейського бюро ВООЗ було зареєстровано близько 10 000 випадків ТБ у дітей молодше 15 років. Крім того, в 20 країнах регіону на дітей припадає понад 5% всіх випадків.

Профілактика дитячого туберкульозу обходиться в 3 центи в день, а лікування - в 50, проте щодня у світі від нього помирає 200 дітей. Головна проблема - в тому, що діагностувати туберкульоз у дітей надзвичайно складно.

Огтай Гезалов з Європейського бюро ВООЗ в інтерв`ю Радіо ООН пояснив, що дитячий туберкульоз, як правило, прихований від очей лікарів та громадськості.

Експерти ВООЗ відзначають, що туберкульоз не оминув жодної з країн регіону, але найбільшою мірою він поширений у всіх 15 пострадянських країнах, а також в Болгарії, Румунії і Туреччини.

Огтай Гезалов розповів Радіо ООН, що в цих 18 країнах рівень туберкульозу залишається майже у вісім разів вище, ніж у Західній Європі, тобто становить приблизно 69-70 випадків на кожні сто тисяч населення. В інших країнах європейського регіону ВООЗ цей показник складає близько восьми випадків на кожні сто тисяч населення.

Радіо ООН