21 березня 2012 - Регіональний Представник УВКБ ООН зустрівся з пані О.Лукаш, Радником Президента, Представником Президента в Конституційному Суді України, та повідомив її про проблеми, з  якими стикаються в Україні шукачі притулку та біженці, а також про роль УВКБ ООН у визначенні довгострокових рішень цих проблем.

УВКБ ООН обговорило з Адміністрацією Президента законодавчі зміни у сфері захисту біженців та як найкращим чином забезпечити дотримання „Національного Плану Дій щодо Лібералізації Візового Режиму для України” та Конвенції 1951 року про статус біженців.

Від імені Адміністрації Президента пані Лукаш підтримала зусилля УВКБ ООН у поліпшенні українського законодавство, зокрема, чинного Закону про Біженців та проекту Закону „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України „Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” (2011 р.), а також у забезпеченні дотримання зобов`язань, зазначених у „Національному Плані Дій з Лібералізації Візового Режиму для України” та Конвенції 1951 року.

Пані Лукаш була також проінформована про думку УВКБ ООН з приводу доцільністі ратифікації Кишинівської Конвенції 2002 р. про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах (яка має гарантії неповернення  шукачів статусу біженця та біженців через екстрадицію).

Було вирішено, що співпраця буде також поширюватися на розгляд відповідних Постанов Кабінету Міністрів, які на сьогодні обмежують доступ шукачів статусу біженця до медичної допомоги та дозволяють затримання іноземців та осіб без громадянства на термін до 12 місяців без санкції суду.

УВКБ ООН вітало Постанови Кабінету Міністрів про проїзні документи для біженців та одержувачів додаткового захисту, сумісні з рекомендаціями УВКБ ООН та міжнародними стандартами.

Обмін думками також торкнувся низки інших питань і УВКБ ООН було запропоновано продовжувати інформувати Адміністрацію Президента з приводу проблем, пов`язаних із захистом біженців.

Для отримання додаткової інформації зв`яжітьсябудь ласказ РегіональнимПредставництвом УВКБ ООН в БілорусіМолдові та УкраїніВідділом громадськоїінформаціїТел.: (+380 44) 288-9710. Електронна пошта: ukrki@unhcr.org. Веб-сайт:http://www.unhcr.org.ua.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ