21 квітня 2012 - Проведення Всесвітнього тижня імунізації, з 21 по 28 квітня 2012 року, надає можливість підкреслити значення імунізації для порятунку людського життя і настійно рекомендувати родинам вакцинувати дітей проти смертоносних хвороб.

21 квітня 2012 - Проведення Всесвітнього тижня імунізації, з 21 по 28 квітня 2012 року, надає можливість підкреслити значення імунізації для порятунку людського життя і настійно рекомендувати родинам вакцинувати дітей проти смертоносних хвороб.

Імунізація є одним із найбільш ефективних медико-санітарних заходів. Вона дозволяє щорічно попереджувати від 2 до3 мільйонів смертей. Імунізація запобігає тяжким стражданням від інвалідності і смерті людей від таких хвороб, як дифтерія, гепатит А і В, кір, свинка, пневмококова інфекція, поліомієліт, ротавірусна діарея, правець і жовта лихоманка.

Імунізація – це процес, завдяки якому людина набуває імунітет або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, зазвичай, шляхом введення вакцини. Вакцини стимулюють особисту імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби.

Імунізація є важливим інструментом для боротьби і ліквідації інфекційних захворювань, що становлять загрозу для життя. Це один із найефективніших з точки зору вартості видів інвестицій в охорону здоров’я з перевіреними стратегіями, які забезпечують доступність імунізації навіть для найбільш важкодоступних і уразливих груп населення. Існують чітко визначені цільові групи; можливе ефективне проведення імунізації на місцях за допомогою виїзних бригад; для вакцинації не вимагається будь-яких значних змін способу життя.

Цікаві факти про імунізацію:

  • Імунізація щорічно запобігає від 2 до 3 мільйонів випадків смерті в усіх вікових групах від дифтериту, правця, кашлюку, кору, свинки і краснухи.
  • За оцінками, в 2010 році 109 мільйонів дітей у віці до одного року було вакциновано трьома дозами вакцини проти дифтериту, правця та кашлюку.
  • У 2010 році близько 19,3 мільйона дітей грудного віку не отримали основну вакцину проти дифтериту, правця та кашлюку. Майже 70% цих дітей живуть в Афганістані, Демократичній Республіці Конго, Індії, Індонезії, Іраку, Нігерії, Пакистані, Уганді, Ефіопії та Південній Африці.
  • У 2008 році від хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, померло близько 1,7 мільйона дітей у віці до п`яти років.
  • Завдяки зусиллям з ліквідації поліомієліту сьогодні здатність ходити не втратили більше 7 мільйонів чоловік, які в іншому випадку були б паралізовані, а захворюваність на поліомієліт знизилася на 99,8%. Завершення ліквідації поліомієліту дозволить заощадити до 2035 року близько 50 мільярдів доларів США, переважно в країнах, що розвиваються.

Шукайте більше інформації про Всесвітній тиждень імунізації 2012 року на сайті ВООЗ.