26 квітня 2012 - У Дніпропетровську в рамках святкування Дня Європи за підтримки губернатора Олександра Вілкула відбулася друга міжнародна студентська конференція «Модель Організацій Об’єднаних Націй DIPMUN».

Захід проходив з 20 по 22 квітня в приміщенні Національного гірничого університету. В церемонії урочистого відкриття взяли участь в.о. начальника ГУОН ОДА Олександр Демчик, ректор Національного гірничого університету Геннадій Півняк, засновники конференції Ксенія Тюхменьова, Євген Федоренко, а також понад 70 осіб студентів-делегатів з різних міст України, Грузії, Румунії, Латвії та Польщі.

«Підтримка молодіжних ініціатив та формування потужного інтелектуального середовища є одним із ключових напрямків реалізації масштабного регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». В області щорічно проводиться понад 300 наукових конференцій, круглих столів, зустрічей та семінарів. І сьогоднішня міжнародна конференція є одним із яскравих прикладів спільної роботи обласної влади та молоді. Упевнений, що плідний діалог та обмін досвідом між учасниками цього заходу сприятимуть появі нових знайомств, ідей і проектів», - зазначив у своїй промові Олександр ДЕМЧИК, в.о. начальника головного управління Освіти і науки ОДА.

Ректор НГУ Геннадій Півняк привітав учасників конференції і зазначив, що активна життєва позиція, яку демонструють делегати конференції, не тільки сприяє розвитку особистості кожного з них, але й створює нові перспективи для всього суспільства.

Співзасновник Моделі ООН DIPMUN Ксенія Тюхменьова у своїй промові зазначила: «Організація Моделі ООН в стінах Національного Гірничого Університету стає традицією нашого міста і об`єднує студентів з різних міст України та інших країн світу. Ми вдячні голові Дніпропетровської ОДА Олександру Вілкулу та офісу ООН в Україні, які всебічно підтримують ініціативи молоді».

Модель ООН – це поєднання наукової конференції та рольової гри, в ході якої імітується робота основних органів Організації Об`єднаних Націй, згідно з її статутом, офіційним нормам і законам діяльності. Кожен учасник конференції виступає в якості делегата від обраної країни, відстоює інтереси своєї держави в рамках обговорюваної теми. Мета дебатів – знайти компромісне рішення для проблем світового масштабу, яке враховуватиме особливості та потреби всіх країн ООН. Обов`язковим є те, що мова спілкування - англійська. На сьогоднішній день більше 400 тис студентів з усього світу беруть участь в конференціях Моделі ООН.

Робота конференції проходила в комітетах:

  • Європейська Рада. Комітет розглянув питання про проблеми національних меншин в ЄС, запропонувавши нову концепцію діалогу влади з меншинами за допомогою негромадських організацій та Інтернет-ресурсів. Також було запропоновано впроваджувати урядові програми, які б допомагали поверненню представників національних меншин на етнічну Батьківщину.
  • Програма ООН з проблем навколишнього середовища. Комітет розглянув питання пошуку нових можливостей реалізації енергозберігаючих технологій і висунув пропозиції щодо введення пільгових податкових ставок для підприємств, що використовують енергозберігаючі технології, підвищення податків на використання атомної електроенергії і багато інших нових ідей.
  • Економічна і соціальна рада. Комітет розглянув питання про зниження рівня бідності в рамках Програми ООН «Цілі Розвитку Тисячоліття». В Комітеті велися гарячі дебати щодо зниження рівня бідності за допомогою нового механізму залучення коштів для постачання продуктів та чистої води у країни третього світу. Крім того, було запропоновано створити безкоштовні школи та курси для представників найбідніших прошарків суспільства цих країн.
  • Рада з прав людини розглянула питання про розбудову демократії в країнах із авторитарними режимами правління. Було закликано до толерантності серед різних верств населення, представлено проекти створення комісій з питань проведення масових публічних протестів. Було запропоновано створювати при місцевих органах влади спеціальні відділення, які б займалися врегулюванням проведення масових зборів. Була підкреслена необхідність мінімізувати втручання силових структур під час проведення масових зборів.
Заключним етапом конференції стало підписання резолюції у кожному комітеті та нагородження найкращих спікерів. В подальшому, затверджені резолюції будуть надіслані до Представництва ООН в Україні.