15 травня 2012 – Цього року з нагоди Міжнародного дня сім’ї ми підкреслюємо необхідність вдалого поєднання трудової діяльністі та сімейних обов`язків. Мета полягає в тому, щоб допомогти робітникам по всьому світу забезпечувати свої сім`ї матеріальною та емоційною підтримкою, а також робити вклад у соціально-економічний розвиток своїх країн.

Послання Генерального секретаря з нагоди Міжнародного дня сімей

Сучасні тенденції підкреслюють зростаюче значення рівноцінного поєднання роботи і сімейних обов’язків. Вони включають більш широку участь жінок у трудовій діяльності, а також прискорення темпів урбанізації і підвищення мобільності і гнучкості під час пошуку роботи. Оскільки сім`ї стають все меншими, а поколіня живуть окремо, родичі, які територіально далеко розташовані один від одного, мають менше можливостей запропонувати допомогу, а працюючі батьки стикаються зі все більш серйозними проблемами.

Мільйони людей по всьому світу не мають гідних умов праці та соціальної підтримки, щоб піклуватися про свої сім`ї. В країнах, що розвиваються, якісний догляд за дітьми рідко буває доступним, тому багато батьків змушені залишати своїх дітей дошкільного віку вдома на самоті. Багато дітей також залишають на піклування старших братів і сестер, які в свою чергу, змушені пропускати заняття у школі.

В рядї країн батькам пропонують довгострокові відпустки.Набагато більшій кількості країн, однак, все ще необхідно розширити перелік різноманітних пільг відповідно до міжнародних стандартів. Положення відпустку для батька все ще рідкісні в більшості країн, що розвиваються.

Гнучкий графік роботи, що включає плавваючі години роботи, стислий графік роботи або дистанційної роботи, стає все більш доступним - але можливості для поліпшення нинішнього стану ще залищається багато, практично по кожному напрямку. Я готовий до впровадження цих принципів в нашій організації. Ми зараз намагаємось вдосконалити нашу власну систему організації праці і уважно шукаємо можливості для покращення.

Ми повинні реагувати на постійно змінюючиїся складності поєднання роботи і сімейного життя. Я підтримую створення робочих місць, що не будуть заважати вдалому втіленню сімейних обов’язків за допомогою положення про відпустку для батьків, гнучкого графіку роботи і більш якісного догляду за дітьми.

Така політика і програми мають вирішальне значення для підвищення ефективності суміщення роботи і сімейних обов`язків. Ці дії можуть привести до поліпшення умов праці, підвищення здоров`я працівників і продуктивності праці, і більш узгоджених зусиль щодо забезпечення гендерної рівності.

Політика вдалого поєднання трудової діяльністі та сімейних обов`язків, балансу роботи і сім`ї, демонструють водночас увагу уряду до сімейного добробуту і зобов`язаня приватного сектора щодо соціальної відповідальності.

В цей Міжнародний день сім`ї, давайте підтвердимо нашу рішучість сприяти ефективному суміщенню роботи і сімейних обов`язків на благо сім`ї та суспільства в цілому.