5 червня 2012 - Зараз, коли світ готується до Конференції Організації Об`єднаних Націй зі сталого розвитку (Ріо +20), Всесвітній день навколишнього середовища – це можливість підкреслити необхідність зміни парадигми у напрямку більш стійкого миру. Цьогорічна тема «Зелена економіка: Чи стосується вона тебе?" підкреслює необхідність того, щоб кожен зіграв свою роль у зменшенні антропогенного впливу на планету.

Послання Генерального секретаря з нагоди Всесвітнього дня навколишнього середовища

5 червня 2012

Зараз, коли світ готується до Конференції Організації Об`єднаних Націй зі сталого розвитку (Ріо +20), Всесвітній день навколишнього середовища – це можливість підкреслити необхідність зміни парадигми у напрямку більш стійкого миру. Цьогорічна тема «Зелена економіка: Чи стосується вона тебе?" підкреслює необхідність того, щоб кожен зіграв свою роль у зменшенні антропогенного впливу на планету.

Населення в світі складає 7 млрд. людей і може зрости до понад 9 млрд. до 2050 року.Це означає ще більший тиск на і без того переповнені міста, – де проживає більше половини всього людства – і на природні ресурси, оскільки попит на продовольство, воду і енергію зростає. Це також означає, що більша кількість людей буде шукати гідну роботу. Сьогодні 1,3 млрд. людей по всьому світу безробітні або не повністю зайняті. За прогнозами, ще півмільярду людей приєднаються до тих, хто шукає роботу, протягом наступного десятиліття.

Стійкий розвиток передбачає забезпечення можливостей для всіх шляхом збалансованого поєднання соціального, економічного та екологічного аспектів розвитку. Ми повинні спростувати міф про те, що існує конфлікт між економічним розвитком та охороною навколишнього середовища. За розумної політики і продуманих інвестицій, країни зможуть забезпечити захист навколишнього середовища, розвиток економіки, створення гідних робочих місць і прискорити соціальний прогрес.

Конференція «Ріо +20» - це наша можливість поглибити прихильность світу до ідей сталого розвитку. У Ріо, ми повинні дійти згоди, що вимірювати зростання і багатства лише за показником валового внутрішнього продукту недостатньо. Ми повинні погодитися, що світ потребує прийняття переліку цілей сталого розвитку, який буде спиратися на Цілі розвитку тисячоліття. І ми повинні досягти прогресу в таких основах стійкого розвитку, як енергія, вода, продовольство, міста, океани, робочі місця та розширення прав і можливостей жінок.

Стійкий розвиток все частіше згадується у порядках денних державної політики розвинених країн і країн, що розвиваються. Сама Організація Об’єднаних Націй прагне досягти не втручання у клімат і збалансованого управління її структурами і діяльністю. У Ріо ми повинні налагодити партнерські відносини, ми повинні направити світ на шлях більш стійкого росту і розвитку. У цей Всесвітній день навколишнього середовища, напередодні цієї історичної конференції, я закликаю уряди, представників бізнесу та всіх членів суспільства прийняти комплексний підхід, який дозволить забезпечити стійке майбутнє – майбутнє, якого ми прагнемо.