20 червня 2012 року - В Ріо-де-Жанейро відкрилася Конференція зі сталого розвитку. Виступаючи перед її учасниками, Генеральний секретар Бан Кі-мун заявив, що настав час замінити стару модель економічного розвитку на нову модель XXI століття, яка здатна вести до процвітання населення та збереження навколишнього середовища для майбутніх поколінь.

На конференцію прибули більше 100 глав держав і урядів. Всього в ній беруть участь більше 40 000 осіб - представники урядів, парламентарі, мери міст і представники громадянського суспільства. «У цей день ми зібралися в Ріо-де-Жанейро з тим, що намітити контури майбутнього людства», - сказав Бан Кі-мун.

Він підкреслив, що Ріо + 20 є унікальним і, можливо, останнім шансом створити нову модель, можливістю намітити новий курс, який дійсно збалансує стійке зростання та економічний розвиток з соціальними і екологічними аспектами сталого процвітання і благополуччя людей.

Напередодні відкриття конференції - державам-членам вдалося узгодити проект її заключного документа. Він буде представлений для прийняття главами держав та урядів у п`ятницю - останній день роботи Конференції.

Бан Кі-мун нагадав, що 20 років тому також у Ріо-де-Жанейро світові лідери внесли питання про сталий розвиток в порядок денний міжнародної спільноти, однак вжиті зусилля не привели до вирішення проблем та подолання викликів. Він додав, що «ми надто довго вели себе так, немов шлях до процвітання полягає в тому, щоб нескінченно та бездумно споживати».

Генеральний секретар ООН привернув увагу до політичних і економічних потрясінь в світі і збільшення соціальної нерівності. Він додав, що сьогодні планета перевантажена - людство стикається з проблемами в сфері зміни клімату і зі зростаючим дефіцитом життєво важливих ресурсів - прісної води, чистого повітря, доступного продовольства, палива і гідних робочих місць.

Глава ООН зазначив, що ще 20 років тому на планеті було п`ять з половиною мільярдів людей. Сьогодні чисельність населення зросла до семи мільярдів. До 2030 року знадобиться на 50% більше продовольства, на 45% більше енергії і на 30% більше води для того, щоб жити так само як сьогодні.«Поза всяким сумнівом, ми вступили в нову еру ... нову геологічну епоху, коли діяльність людини принципово змінює динаміку землі », - сказав Пан Гі Мун.

Він вважає, що наслідки діяльності людини перевершили можливості нашої планети до адаптації.Глава ООН висловив сподівання, що Конференція призведе до перетворень в усьому світі і допоможе домогтися поліпшення життя і добробуту всього людства - особливо найбідніших і найуразливіших верств населення. Він заявив, що від Ріо + 20 всі чекають чітких рішень і стратегій по забезпеченню зайнятості, з енергетики, продовольчої безпеки, воді, океанах, транспорту і містам.

Він підкреслив, що державам-членам вдалося досягти взаєморозуміння з цих питань, і сьогодні настав час діяти «Тут, на Ріо + 20, ми можемо намітити контури майбутнього, до якого прагнемо», -сказав Бан Кі-мун. Він додав, що результати Конференції повинні стати спадщиною для майбутніх поколінь.

Текст російською мовою: http://www.un.org/russian/news/fullstorynews.asp?newsID=17726

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ