4 червня 2012 року - Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун представив світовій спільноті щорічну моніторингову доповідь з Цілей Розвитку Тисячоліття (ЦРТ).

 

Він зазначив, що  три цілі вже досягнуто, а досягнення інших цілей потребує дотримання зобов’язань, взятих урядами десять років тому. У передмові до доповіді Бан Кі-Мун наголосив, що подальший успіх залежить від виконання восьмої ЦРТ (глобальне партнерство з метою розвитку).

"Економічна криза, з якою стикається значна частина розвинених країн, не має сповільнити прогрес. Давайте спиратися на успіхи, які ми вже досягли, і давайте не зупинятись, поки всі ЦРТ не будуть досягнуті", - підкреслив Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун.

За попередніми оцінками, зазначається у доповіді, кількість людей у світі, що живуть на суму менш ніж 1,25 долара в день, у 2010 році зменшилась вдвічі порівняно з 1990 роком. Частка людей, які мають доступ до якісної питної води збільшилась з 76 відсотків у 1990 році до 89 відсотків у 2010 році, тобто понад два мільярда людей покращили умови життя. У світі частка міського населення, що живе у нетрях, скоротилася з 39 відсотків у 2000 році до 33 відсотків у 2012 році. Наприкінці 2010 року у регіонах, що розвиваються, понад 6,5 млн. людей отримували антиретровірусну терапію від ВІЛ/СНІДу.

За інформацією Програми Розвитку ООН, в Україні на шляху досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття спостерігається прогрес, про що свідчить зменшення бідності  за абсолютним виміром, забезпечення доступу до початкової та середньої освіти, поліпшення здоров’я матерів  та зменшення дитячої смертності. Проте  бідність залишається  гострою проблемою, що турбує суспільство, відсутні зрушення у скороченні гендерної нерівності,  масштаби поширення ВІЛ-інфекції /СНІДу  та туберкульозу залишаються загрозливими, загострились проблеми у сфері екології.

Більш детально про ЦРТ в Україні читайте за посиланням: http://undp.org.ua/ua/millennium-development-goals