11 липня 2012 року - Сьогодні в усьому світі відзначають Всесвітній день народонаселення, мета якого -  привернути увагу до питань народонаселення. Тема відзначення цього року - «Загальний доступ до послуг з охорони репродуктивного здоров’я».

11 липня 2012 року - Сьогодні в усьому світі відзначають Всесвітній день народонаселення, мета якого -  привернути увагу до питань народонаселення. Тема відзначення цього року - «Загальний доступ до послуг з охорони репродуктивного здоров’я».

В своєму повідомленні Генеральний секретар ООН зазначив: «З того часу, як Організація Об’єднаних Націй була створена в 1945 році, населення світу збільшилось в більше ніж три рази і продовжує зростати. Наразі планету населяє більше 7 млрд. людей, і ми зіштовхуємось зі зростаючими потребами в плані ресурсів спільного користування та із серйозними проблемами в досягнені узгоджених на міжнародному рівні цілей в сфері розвитку.

Багаточисленні кризи – продовольча, паливна та фінансова – завдають суттєвих страждань та спонукають до створення необхідності приділяти значно більше уваги основоположним елементам сталого розвитку. Репродуктивне здоров’я є невід’ємним елементом формули сталого розвитку. Здорові жінки та молоді люди, які володіють можливостями та засобами для самостійного прийняття рішення відносно того, скільки дітей – і коли вони хотіли би мати, можуть зробити значний внесок в розвиток суспільства».

Бан Кі-мун закликав держави-члени до негайного здійснення узгодженних зусиль з метою подолання розриву між попитом на послуги в сфері репродуктивного здоров’я та їх пропозицією.

З нагоди Всесвітнього дня народонаселення Представництво Фонду народонаселення ООН (ФН ООН) в Україні провело прес-конференцію, на якій були представлені матеріали на підтримку загального доступу до охорони репродуктивного здоров‘я в контексті глобальної ситуації та становища в Україні. Учасники конференції зазначили, що Україна вже має значні досягнення в галузі охорони репродуктивного здоров‘я. Однак, існують іще сфери для докладання зусиль. Для жінок у віці від 15 до 49 років, проблеми із репродуктивним здоров‘ям залишаються головною причиною хвороб та передчасних смертей. Це притаманне і Україні. Рівень материнської смертності в Україні перевищує показники країн ЄС. Недостатня якість медичного обслуговування матерів є причиною однієї п‘ятої материнських смертей, яких можна було б уникнути.

Досягнення в сфері планування сім‘ї в Україні допомогли скоротити рівень абортів із 34,1 на 1000 жінок дітородного віку в 2000 році до 15,1 в 2010. Однак, рівень абортів в Україні досі є більш ніж в два рази вищим, ніж в країнах ЄС. Це вказує на негайну потребу інвестувати більше в заходи із охорони репродуктивного здоров‘я – не лише для того, щоб запобігти непотрібним смертям та скоротити ускладнення під час вагітності, а для того, щоб гарантувати добрий стан здоров‘я та добробуту українських жінок та їх родин.

«Ми сподіваємось, що реформа системи охорони здоров‘я, яка зараз відбувається в Україні і зосереджується на посиленні якості первинної медичної допомоги, дозволить також інтегрувати до системи первинної медичної допомоги і послуги із планування сім‘ї і зробити ці послуги доступними для всіх, включно із сільським населенням та молоддю» - зазначила під час конференції Нузхат Ехсан, Директор представництва Фонду народонаселення Організації Об`єднаних Націй в Україні.

Дивіться більше інформації на сайті: http://www.un.org/en/events/populationday/