26 липня 2012 - У МДЦ «Артек», в рамках Міжнародного дитячого фестивалю «Змінимо світ на краще», відбувся міжнародний телеміст учасників 3-ї сесії Генеральної асамблеї Міжнародної громадської організації «Всесвітня Дитяча Ліга Націй».

26 липня 2012 у МДЦ «Артек», в рамках Міжнародного дитячого фестивалю «Змінимо світ на краще», відбувся міжнародний телеміст учасників 3-ї сесії Генеральної асамблеї Міжнародної громадської організації «Всесвітня Дитяча Ліга Націй» з міжнародними експертами у галузі молодіжного розвитку з Узбекистану, Філіппін та України, включаючи колишніх і теперішніх волонтерів ООН. Захід організовано національними волонтерами ООН в Україні та проектом «Молоді футбольні волонтери: спорт і волонтерство для Цілей розвитку тисячоліття».

Міжнародний телеміст став одним із завершальних етапів сесій Дитячої Ліги Націй фестивалю, основна мета якого - показати живі приклади міжнародного волонтерства для розвитку молоді, обмін досвідом організації місцевих молодіжних проектів. Тема телемосту - участь молоді міжнародному розвитку і волонтерство. Це унікальна можливість для майбутніх лідерів отримати підтримку міжнародних експертів, задати їм запитання щодо молодіжної участі у громадському житті місцевих громад і держави в цілому.

У телемості взяли участь всі три секції Дитячої Ліги Націй: «Діти та сучасний інформаційний простір», «Моральні або матеріальні цінності - що вибирають діти», «Дитинство, вкрадене війною» - всього близько 80-ти дітей. В якості експертів виступили Даврон Мірсагатов, експерт з молодіжному розвитку з 6-ти річним досвідом роботи у сфері профілактики ВІЛ/СНІД, охорони сексуального репродуктивного здоров`я і прав молоді. Даврон брав участь у заснуванні та координації роботи молодіжної освітньої мережі за принципом «рівний-рівному», що об`єднала 400 молодих тренерів-наставників по всій країні. Джемма Марі Карнасете працювала спеціалістом у сфері охорони здоров`я та мобілізації громад проекту ПРООН- Програми Волонтерів ООН «розширення прав і можливостей громад через місцеве волонтерство для боротьби з бідністю і туберкульозом у Карапалкастанї, Узбекистан», в Монголії і на Філіппінах в сфері охорони здоров`я, колишній волонтер ООН. Оксана Онасенко Координатор Програми Волонтери ООН в Україні, Програма розвитку ООН в Україні, волонтер ООН; має досвід організації місцевих проектів розвитку в 14 громадах, підготовки волонтерів Корпусу Миру США, які служать в Україну.

«Молодь, - це не тільки майбутнє, але й сьогодення. Ви - це теперішнє і ви здатні зробити так, щоб ваші діти жили в світі, про який мрієте ви. Вам дуже пощастило, що ви можете користуватися сучасними комунікаційними технологіями, і ви повинні користуватися цією перевагою, щоб поширювати свої ідеї і вчитися, як ви робите це сьогодні на цій конференції», - говорила Джемма Марі Карнасете, відповідаючи на питання дітей. На запитання «як почати волонтерську діяльність» Даврон Мірсагатов відповідав, що «необхідно починати з малого - зі свого двору, зі своєї громади - це найефективніший спосіб почати щось змінювати». Оксана Онасенко привела масу прикладів, які саме проекти можна почати здійснювати і до яких молодіжним організаціям можна звернеться в Українї, щоб стати волонтером, і, можливо, коли-небудь - волонтером ООН.

Телеміст приурочений до Міжнародного дня молоді, 12 серпня, тема якого у 2012, «Будуємо кращий світ в партнерстві з молоддю», тісно перегукується з темою самого фестивалю. Відповідно до заяви Генерального Секретаря ООН, Пан Гі Муна, молодіжний розвиток є одним з пріоритетів його 5-річної програми дій. У всьому світі агеції ООН організовують заходи, приурочені до Дня молоді 2012, символізуючи тим самим важливість співробітництва ООН, країн-членів ООН, приватного сектора та ін. з молоддю для розвитку.

Позиція Генерального Секретаря ООН та підтримка програми Волонтери ООН - відмінний шанс для молоді, який може бути використаний для налагодження співпраці з впливовими організаціями та урядами своїх країн в ім`я майбутнього і світу. Завдяки міжнародному телемосту учасники фестивалю з багатьох країн отримали можливість використовувати наявні і залучати нові ресурси для здійснення ефективного розвитку своїх країн, починаючи з малого - місцевого рівня. Захід вийшов яскравим і дуже цікавим для всіх його учасників і організаторів.

В Україні Програма Волонтери ООН була заснована в 1993 році з метою сприяння міжнародним зусиллям, спрямованим на побудову демократичної політики уряду, а також в тісній співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні для побудови громадянського суспільства та підтримці волонтерства. ВООН вважає, що волонтерство приносить користь як суспільству в цілому так і окремим добровольцям для зміцнення довіри, солідарності і взаємодопомоги серед громадян, а також цілеспрямовано створює можливості для участі у громадському житті. Для отримання більш детальної інформації відвідайте: http://ukraine.unv.org  

Контакти:

Євгеній Чепига, співробітник Проекту «Молоді футбольні волонтери: Спорт і волонтерство для ЦРТ»

Національный волонтер ООН

Tel: 095 696 1232

Email: echepiga@undp.crimea.ua

Одіна Саліхбаева, Координатор Проекту «Молоді футбольні волонтери: Спорт і волонтерство для ЦРТ», міжнародний волонтер ООН

Tel: 0504970470

Email.: osalihbaeva@undp.crimea.ua

Анна Захарова, модератор телемосту,

Асистент з розвитку проектів і міжнародним дослідженням, Представництво ПРООН у Криму.

Tel: 099 034 0094

Email: azakharova@undp.crimea.ua