8 вересня 2012 - Письменність забезпечує чоловіків і жінок інструментами, які дозволяють краще розуміти світ і змінювати його відповідно до своїх сподівань. Вона є основою особистої гідності і рушійною силою здорового розвитку суспільства. Міжнародний день письменності - це можливість віддати данину цій перетворюючій силі і забезпечити її максимально ефективне використання.

8 вересня 2012 - Письменність забезпечує чоловіків і жінок інструментами, які дозволяють краще розуміти світ і змінювати його відповідно до своїх сподівань. Вона є основою особистої гідності і рушійною силою здорового розвитку суспільства. Міжнародний день письменності - це можливість віддати данину цій перетворюючій силі і забезпечити її максимально ефективне використання.

В ході Десятиліття писемності Організації Об`єднаних Націй, яке завершується в цьому році, було досягнуто значних успіхів. У всьому світі люди, громади та країни допомагали дітям, молодим людям і дорослим вчитися читати і писати і тим самим змінювали їх життя. У результаті близько 90 млн. юнаків, дівчат та дорослих стали письменними.

Тепер ми повинні піти ще далі. За оцінками, 775 млн. молодих людей і дорослих у всьому світі як і раніше не вміють читати або писати; 122 млн. дітей молодшого та середнього шкільного віку не відвідують школу; а мільйони все ще закінчують школу, не маючи достатнього рівня письменності. Дві третини неписьменного населення планети становлять жінки. Збереження такого стану справ перешкоджає успішному досягненню цілей у галузі розвитку, сформульованих в Декларації тисячоліття, і формуванню інклюзивних інформаційних суспільств, необхідних нам в XXI столітті.

Ми повинні прискорити темпи та охопити наймаргіналізованіші групи, відстоюючи це право, що є одним з основних прав людини. Глобальному руху на підтримку освіти необхідний серйозний імпульс. Саме тому пізніше в цьому місяці я оголошу про початок здійснення нової ініціативи «Освіта перш за все».

Мета цієї ініціативи - вирішити три пріоритетні завдання: охопити всіх дітей шкільною освітою; підвищити якість навчання; та сприяти вихованню громадян світу. Я закликаю керівників країн, а також всіх тих, чия діяльність пов`язана з освітою, підтримати цю ініціативу. Витрати, пов`язані з тим, що мільйони дітей і молодих людей залишаються на задвірках суспільства, істотно перевищують обсяг коштів, необхідних для досягнення міжнародних цілей в галузі освіти.

Запитайте будь-яких батьків, навіть тих, хто проживає в зонах військових дій і в районах стихійних лих, де найважливішими повинні бути продовольство, медикаменти і житло, запитайте у них, чого вони хочуть для своїх дітей, і всі вони дадуть на це запитання однакову відповідь : освіти. Запитайте будь-яку дитину, ким він або вона хоче стати, коли виросте, і відповідь на це питання теж буде пов`язане з освітою. Освіта відкриває двері до реалізації цих сподівань.

Загальна письменність є запорукою більш мирного, гармонійного і здорового життя у всьому світі.

У Міжнародний день письменності я закликаю всіх об`єднати зусилля і сприяти виконанню питань на порядку денному в області освіти.