19 вересня 2012 року - У цьому році загальні дебати в рамках 67-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН будуть одними з найбільш жвавих, що відображає бурхливий час, в якому ми живемо - час потрясінь і перетворень

19 вересня 2012 року - У цьому році загальні дебати в рамках 67-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН будуть одними з найбільш жвавих, що відображає бурхливий час, в якому ми живемо - час потрясінь і перетворень.

Про це заявив Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун на прес-конференції для журналістів, присвяченій початку нової сесії Генеральної Асамблеї.

Заявивши, що відкриття нової сесії проходить на тлі насильства, пов`язаного з нетерпимістю, глава ООН ще раз засудив тих, хто навмисно провокує в інших ненависть і фанатизм. Бан Кі-мун зазначив, що виступає і проти осіб, що реагують на ці провокації шляхом насильства. «Прийшов час для спокійного, стриманого і відповідального політичного і громадського лідерства», - сказав глава ООН.

Генеральний секретар нагадав про майбутні загальні дебати, які розпочнуться 25 вересня і триватимуть до 1 жовтня. За словами голови ООН, них візьмуть участь 105 глав держав і урядів або міністрів.

Генсек заявив, що питання про погіршення ситуації в Сирії буде домінувати в майбутні дні. До того ж у ці дні буде проведена ціла серія міні-самітів і спеціальних зустрічей. За словами Генерального секретаря ООН, вони будуть стосуватися надзвичайного стану в регіоні Сахель, прогресу в Сомалі, надихаючих перетворень у М`янмі та в Ємені, а також нестабільності в Демократичній Республіці Конго та відносин між Південним Суданом і Суданом.

Бан Кі-мун повідомив, що на полях загальних дебатів в Генеральній Асамблеї буде обговорюватися загроза ядерного тероризму і питання про вступ в силу Всеосяжної угоди про заборону ядерних випробувань.

Генеральний секретар нагадав про засідання високого рівня з питання верховенства права. Воно заплановане на 24 вересня. Бан Кі-мун повідомив, що на нараді високого рівня на тему «Стійка енергетика для всіх», яке відбудеться 27 вересня, він оголосить про нові заходи в цій сфері.

Глава ООН розповів, що він оголосить про нову ініціативу в галузі освіти. «А завтра я повернуся в цей зал, для того, щоб представити доповідь про виконання цілей розвитку тисячоліття - глобальне партнерство для розвитку», - повідомив Бан Кі-мун.

Генеральний секретар ООН нагадав, що на початку свого другого п`ятирічного терміну він визначив п`ять пріоритетів, які стосуються сталого розвитку, превентивної діяльності, побудови більш безпечного і благополучного світу, підтримки країн, що стали на шлях перетворень, підвищення ролі жінок та молоді.

«Наступного тижня я робитиму доповіді щодо того, якою є ситуація зараз і як нам далі просуватися на шляху вирішення цих завдань», - зазначив Бан Кі-мун. Він підкреслив, що зусилля повинні включати кроки по модернізації самої ООН шляхом проведення серії реформ.