26 вересня 2012 - Оголошуючи повну підтримку зусиль Організації Об`єднаних Націй з надання гуманітарної допомоги під час кризи, український президент Віктор Янукович пообіцяв надати літаки і кораблі своєї країни для служби тим, хто втік від конфлікту, хто б вони не були і де б вони не знаходилися.

Оголошуючи повну підтримку зусиль Організації Об`єднаних Націй з надання гуманітарної допомоги під час кризи, український президент Віктор Янукович пообіцяв надати літаки і кораблі своєї країни для служби тим, хто втік від конфлікту, хто б вони не були і де б вони не знаходилися.

«Ми говоримо не про поодиноку дію, але про рішучий намір України використовувати свої можливості для захисту цивільного населення в гарячих точках», - президент Янукович розповів Генеральній Асамблеї, посилаючись на дії його країни в минулому році з евакуації людей різних національностей під час військових дій в Лівії.

«Народ України ніколи не був і ніколи не буде байдужим до людських страждань. Ми не розрізняємо лихо на «наше» і «їхнє», - сказав він у своєму виступі на другий день загальних дебатів Асамблеї в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

«Дозвольте мені запевнити вас, що українські літаки і кораблі, які можуть бути використані для евакуації з гарячих точок повинні бути у розпорядженні будь-якого, хто потребує допомоги, незалежно від національності», - додав він.

Посилаючись на «вкрай тривожну» ситуацію в Сирії, де більше 18000 осіб було вбито і сотні тисяч вигнані зі своїх будинків з початку повстання проти режиму президента Башара аль-Асада 18 місяців тому, президент Янукович заявив, що Україна готова надати гуманітарну допомогу в рамках механізмів ООН переміщеним особам і біженцям.

Він зазначив, що 34000 українців взяли участь впродовж багатьох років в місіях ООН з підтримки миру в більш ніж 20 операціях, з Гватемали до Тимор-Лешту та з Хорватії до Мозамбіку.

«Я щиро пишаюся внеском синів і дочок України - військовослужбовців, працівників правоохоронних органів і цивільного персоналу - які служили і продовжують служити благородним ідеалам миру під прапором ООН», - заявив він.

«Україна протягом багатьох років активно підтримує поширення превентивної дипломатії в міжнародних відносинах під керівництвом ООН», - додав він.

Що стосується економічного розвитку, президент Янукович заявив, що участь у зусиллях ООН щодо забезпечення сталого розвитку буде залишатися для Україні «незмінним пріоритетом».

Український лідер є одним з десятків голів держав та урядів та інших високопоставлених посадових осіб, які представляють свої думки та зауваження з питань національного і міжнародного значення на загальних дебатах Асамблеї, які закінчуються 1 жовтня.