Організація Об`єднаних Націй, Нью-Йорк, 29 листопада 2012 - З того часу, як Генеральна Асамблея Органзіації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію № 181 про розділення Палестини, пройшло більш ніж 65 років. Прийняття рішення, на яке погодилися Ізраїль та палестинці, назрівало давно.

Генеральний Секретар

--

ПОСЛАННЯ З НАГОДИ

МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СОЛІДАРНОСТІ З НАРОДОМ ПАЛЕСТИНИ

29 листопада 2012 року

З того часу, як Генеральна Асамблея Органзіації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію № 181 про розділення Палестини, пройшло більш ніж 65 років. Прийняття рішення, на яке погодилися Ізраїль та палестинці, назрівало давно. Під час мого нещодавнього візиту на Середній Схід, якому передувала ескалація збройних сутичок у Секторі Газа, я побачив жахливі наслідки відсутності кінцевого вирішення конфлікту, що найсильніше відображається на мирних жителях. У зв’язку з тим, що Середній Схід продовжує швидко та стрімко змінюватися, як ніколи важливо, щоб міжнародна спільнота та ворогуючі сторони подвоїли зусилля заради досягнення миру.

Основні положення угоди вже давно були зрозуміли та закладені у резолюціях Ради Безпеки ООН, Мадридських принципах (включаючи Резолюцію Генерального Секретаря ООН “Земля миру), плану “Дорожня карта”, Арабській мирній ініціативі 2002 року, а також існуючих угодах поміж сторонами. Зараз особливо необхідні політичне бажання та рішучість, а також розуміння історичної відповідальності перед молодшими поколіннями.

Остаточне вирішення ситуації може бути досягнуто лише через прямі перемовини. Не дивлячись на це, багато роботи полягає у створенні умов, що дозволять провести достовірні та значущі переговори та зберегти інтереси обох держав.

Це має вирішальне значення для підтримки припинення вогню, що було здійснено на минулому тижні, яке закінчило більш ніж один тиждень руйнівного насильства в Газі і на півдні Ізраїлю. Більше не має бути ракет з Гази, які я неодноразово засуджував. Питання, які відкладалися ще з часів Резолюції № 1860 Ради Безпеки ООН від січня 2009 року, мають бути вирішеними остаточно: припинення ізоляції, незаконного обігу зброї та досягнення міжпалестинського примирення. Єдність народу Палестини, які підтримують вирішення конфлікту шляхом створенням двох держав, є дуже важливим для розбудови Палестинської держави у Секторі Газа та на Західному Березі.

Важливим питання залишається необхідність Палестини подолати роздрібненість, спираючись на забов’язання, оголошені Організацією Визволення Палестини, позицію Квартету та Арабську мирну ініціативу.

Не менш важливо зберегти похвальні досягнення державного будівництва Палестинської автономії на Західному березі і територіальну цілісність, яку вона потребує. Продовження заселення території Західного Берегу, включаючи Східний Єрусалим, суперечить нормам міжнародного права та плану “Дорожна карта”, а отже має бути припинено. Односторонні дії не будуть прийняті міжнародною спільнотою. Дозвіл на правильне планування та розвиток Території С, замість конфіскації землі та знесення будівель, також виступає дуже важливим. Ізраїль продовжує будувати стіну на Західному Березі, не дивлячись на Консультативний Вирок Міжнародного Суду. Я також занепокоєний через зростання насильства з боку поселенців, що травмують палестинців та пошкоджують майно.

Серед багатьох складностей у реалізації своїх законних прав на державність, палестинці вирішили клопотати про отримання статусу держави-спостерігача під час проведення Генеральної Асамблеї ООН. Рішення з цього клопотання мають зробити країни-члени ООН. Важливо, щоб усі зацікавлені сторони підійшли до цього питання відповідально та конструктивно.

Головною метою залишається здобуття справедливого та міцного миру, про який мріяли покоління палестинців та ізраїльтян - миру, що покладе кінець окупації, яка розпочалась у 1967 році, припинить конфлікт і зробить можливим співіснування незалежної, життєздатної і суверенної держави Палестина пліч-о-пліч з захищеною державою Ізраїль.

Я закликаю лідерів Ізраїлю та Палестини показати своє бачення та проявити рішучість. Я також закликаю міжнародну спільноту допомогти їх сформувати надійний політичний шлях, що буде відповідати законним очікуванням обох сторін.

Я обіцяю зробити усе, що зможу, заради досягнення цієї мети. Сьогодні, в цей Міжнародний День, я розраховую, що всі сторони, залучені до цього процесу, працюватимуть разом, щоб трансформувати солідарність в позитивні дії заради миру.