Організація Об`єднаних Націй, Нью-Йорк, 01 грудня 2012 - Цілі розвитку тисячоліття пов’язані із ВІЛ/СНІД зрозумілі: зупинити та знизити рівень епідемії до 2015 року. Завдяки рішучим діям урядів та громадянського суспільства, успіх не за горами.

Генеральний Секретар

--

ПОВІДОМЛЕННЯ ІЗ НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом

01 грудня 2012 року

Цілі розвитку тисячоліття пов’язані із ВІЛ/СНІД зрозумілі: зупинити та знизити рівень епідемії до 2015 року. Завдяки рішучим діям урядів та громадянського суспільства, успіх не за горами.

Звіт ЮНЕЙДС присвячений Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом повідомляє про значний прогрес у попередженні та лікуванні ВІЛ/СНІДу протягом останніх двох років. Кількість людей, що мають доступ до життєво- важливого лікування зросла на 60%, а інфікування знизилось на половину у 25 країнах, 13 з яких це південноафриканські країни. Із 2005 року кількість смертей, пов’язаних із СНІД скоротилась на чверть.

Протягом останніх двох років, половина глобального зниження випадків інфікування ВІЛ спостерігається серед немовлят. Я закликаю Держави-члени ООН посилити свої зусилля щодо запобігання передачі інфекції від матері до новонародженого та працювати для забезпечення всіх ВІЛ-інфікованих матерів усіма необхідними засобами для існування та процвітання.

Я також закликаю до більш рішучих дій спрямованих на усунення стигми та дискримінації, що підвищують ризик для вразливих груп населення. Звіт глобальної комісії з ВІЛ та Законодавста: «Ризики, Права та Здоров’я» підкреслює, що застарілість законодавства, неправильність судової системи та каральних практик тільки сприяє розвитку епідемії. Ми повинні зробити доступною інформацію, тестування та лікування для всіх - щоб кожен чоловік, жінка чи дитина могли насолоджуватись своїми фундаментальними правами на медичне обслуговування та основні послуги, які поставлять кінець цій руйнівній епідемії.

До 2015 року можливо і реально досягнути нульового рівня інфікування ВІЛ, нульового рівня дискримінації та нульового рівня смертності пов’язаної із СНІД. У Всесвітній день боротьби із СНІД, давайте візьмемо на себе зобов’язання розвивати та посилювати обнадійливі успіхи останніх років, щоб ВІЛ/СНІД залишився тільки на сторінках історії.