4 грудня 2012 - Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) провело у Києві Шосту церемонію нагородження за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми, аби відзначити окремих особистостей та інституції, які зробили вагомий внесок у боротьбу з сучасним рабством. Вечір був приурочений до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства і пройшов під лейтмотивом «Початок нових звершень», адже 2012-й рік позначився такою поворотною подією, як створення державної системи допомоги постраждалим. Це стало можливим після ухвалення минулого року Закону України «Про протидію торгівлі людьми».

4 грудня 2012 року Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) провело у Києві Шосту церемонію нагородження за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми, аби відзначити окремих особистостей та інституції, які зробили вагомий внесок у боротьбу з сучасним рабством. Вечір був приурочений до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства і пройшов під лейтмотивом «Початок нових звершень», адже 2012-й рік позначився такою поворотною подією, як створення державної системи допомоги постраждалим. Це стало можливим після ухвалення минулого року Закону України «Про протидію торгівлі людьми».

Колишню постраждалу від торгівлі людьми було нагороджено за особисту хоробрість і порятунок іншої дівчини від тієї саме долі. Відділ боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності Управління МВС України у Волинській області отримав нагороду за розслідування кримінальної справи і порятунок робітників, яких змушували сортувати сміття на сміттєзвалищі. Вінницьку неурядову організацію «Джерело надії» було відзначено за надання допомоги та підтримки постраждалим від торгівлі людьми. А Департамент гендерної політики та оздоровлення дітей Міністерства соціальної політики України здобув нагороду за консолідацію зусиль Уряду в протидії сучасному рабству.

«Подолання такого ганебного явища як торгівля людьми можливе лише за умови консолідації зусиль Уряду, міжнародної спільноти та використання кращих світових практик», – зазначив Віце-прем’єр-міністр, Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко у своєму письмовому зверненні до гостей церемонії.

За оцінками МОМ, понад 120 тис. українських чоловіків, жінок і дітей постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. «На жаль, Україна досі страждає від сучасного рабства. Представництво МОМ пишається тим, що ми змогли надати шанс розпочати життя наново майже 9 тис. постраждалих від торгівлі людьми. МОМ також прагне підвищити обізнаність мігрантів щодо їхніх прав та покращити спроможність держави захищати своїх громадян від пасток сучасного рабства та карати злочинців», – сказав Голова Представництва МОМ Манфред Профазі.

Церемонію супроводжував виступ джазового оркестру Kiev Big Band. «Як артисти та музиканти ми хотіли долучитися до кампанії із протидії сучасному рабству та інформування суспільства про поширені загрози торгівлі людьми. Ми раді підтримати тих, хто бореться із сучасним рабством, музикою свободи, якою є джаз», – каже художній керівник Kiev Big Band Денис Аду.

Шоста церемонія нагородження за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми відбулася за щедрої підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), а також за сприяння Міністерства закордонних справ Норвегії та Швейцарського агентства із розвитку та співпраці.

У партнерстві з USAID та іншими донорами МОМ працює з Урядом України, громадянським суспільством та приватним сектором задля викорінення сучасного рабства та реабілітації постраждалих. З 2000 року МОМ та партнери змогли ідентифікувати та надати допомогу майже 9 тис. постраждалих від торгівлі людьми, українцям та іноземцям, яких експлуатували у понад 60 країнах світу. Наймолодшій постраждалій було три роки, найстаршій – більше 73-х (і одну, й другу експлуатували у примусовому жебрацтві). МОМ надає постраждалим безкоштовну медичну, психологічну допомогу, притулок, освітні курси, фінансове сприяння, правовий супровід та представництво в суді, іншу допомогу за потреби. МОМ пишається тим, що понад 90% учасників реінтеграційної програми зараз працюють чи навчаються в Україні. Зокрема, понад 230 колишніх постраждалих заснували близько 170 підприємств. МОМ також долучилася до розвитку профільного законодавства в Україні, зокрема до розробки відповідних положень Кримінального Кодексу, написання Закону «Про протидію торгівлі людьми» та розбудови державного механізму допомоги постраждалим.

За подальшою інформацією просимо звертатися до менеджера Представництва МОМ із комунікацій та зв’язків із громадськістю Варвари Жлуктенко (568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@iom.int) та до провідного спеціаліста зі зв’язків із громадськістю й комунікацій Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ольги Мирцало (044 521 57 41)