1 грудня в кафе «Вільний простір ККД» відбувся перший сімферопольський БарКемп «Ідеї вголос!», присвячений питанням громадянської журналістики та співпраці громадських ініціатив та ЗМІ.

1 грудня в кафе «Вільний простір ККД» відбувся перший сімферопольський БарКемп «Ідеї вголос!», присвячений питанням громадянської журналістики та співпраці громадських ініціатив та ЗМІ.

У БарКемпі взяли участь близько 80-ти громадських діячів, студентів, старшокласників, журналістів, а також всі, хто цікавиться співпрацею громадських ініціатив та ЗМІ, громадянською журналістикою, новими формами комунікації в громадській діяльності, а також програмою Волонтери ООН.

В рамках БарКемпу були проведені тренінги з ефективної взаємодії НУО та ЗМІ, з журналістики і нових медіа, координації волонтерства за допомогою інтернет-технологій. Відбулися презентації молодіжних проектів, волонтерських програм, та інших соціально важливих проектів. Слід зазначити, що на заході виступали спікери не тільки з Сімферополя, але також з Києва, Запоріжжя, Москви і Львова. Головна особливість БарКемпу полягає в можливості вільного пересування від сесії до сесії, і достатньо часу обговорити почуте. На сесіях і перервах обговорювалися теми журналістської етики, інформаційної політики, феміністських теорій і т.д.

Організатор заходу Анастасія Жукова зазначає: «Завдання проекту в цілому і БарКемп зокрема - подолати взаємну боязнь і нерозуміння журналістів та представників громадських організацій. Фінальний захід, напевно, вийшов краще, ніж очікувалося, і в цьому заслуга учасників. - У Сімферополь приїхали креативні, зацікавлені люди, які дійсно будуть просувати свої ідеї і далі. Була дійсно взаємодія, активні дискусії, які не переривалися і на кофе-брейках. Коли це бачиш, розумієш, що не дарма взагалі ми тут всі зібралися».

На честь Всесвітнього Дня Волонтера (5 грудня) ряд сесій був присвячений питанню волонтерства і його координації, в тому числі і міжнародного волонтерства, про його роль у світі, про вигоду волонтрства для розвитку громадянського суспільства та особистісного зростання. Сесія про волотнерство ООН (ВООН) проводилася спільно з проектом «Молоді футбольні волонтери: Спорт і волонтерство для Цілей Розвитку Тисячоліття» (МФВ).

Крім того, в рамках заходу також була проведена фотовиставка «Благодійність Крізь призму об`єктиву» від Українського форума благодійників, фотографії проекту МФВ, та місцевих громадських організацій, а також фото колекція кампанії ВООН «Волонтерство Має значення» (Volunteering Matters) та VolunteerActionCounts. Таким чином, волонтери Криму приєднаються до глобальної акції ВООН VolunteerActionCounts, розповівши про результати БарКемпу в Сімферополі світовій спільноті.

«Волонтерсво - це невід`ємна частина людської культури в усьому світі. Якщо зібрати волонтерів від усіх громадських організацій світу в одному місці, то вийде 9-та за величиною в світі країна волонтерів. На міжнародному рівні волонтерство визнано важливою рушійною силою, в основі якої лежить громадянське суспільство», - пояснює Ганна Захарова, Національний Волонтер ООН в Криму. «В Україні волонтерство має, в основному, приховану форму - допомога близьким і громаді, і недостатньо популяризується ЗМІ, що перекриває доступ молоді до цього важливого ресурсу. За даними ЮНІСЕФ, лише 3-4% Українців волонтерять на громадські організації. За допомогою волонтерства здійснюється колосальний внесок не тільки у розвиток суспільства, але також відбувається особистісний та професійний ріст людини, самоствердження, розширення його можливостей, придбання нових навичок і корисних знайомств, і цим ресурсом просто не можна нехтувати».

За словами учасниці заходу Юлії Агібалової, представника від Кримського республіканського центру соціальних служб для сім дітей та молоді, «Соціальні проблеми надзвичайно актуальні для суспільства, але, на жаль, не цікаві для преси. Я рада, що мені вдалося відвідати БарКемп, де порушувалися питання взаємодії ЗМІ і громадських організацій, а також обговорювалися нововведення роботи з молоддю і громадськістю за допомогою Інтернет технологій».

БарКемп - це сучасний оригінальний формат проведення конференцій, формується з презентацій і виступів учасників. Важливою частиною БарКемпу є вільне спілкування, коли у всіх учасників є можливість завести корисні знайомства і обмінятися контактами.

Дана ініціатива - фінальний захід проекту «Ідеї вголос» - розвиток громадянської журналістики та комунікації серед громадських організацій та молодіжних лідерів, який реалізується Центром регіонального розвитку «Топ-Кая» в 2012 році за підтримки Національного фонду демократії США (NED).