1 грудня, 2012, Київ, Україна – Сьогодні у різних частинах України пройшли урочистості з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Цей символічний День було запроваджено 1 грудня 1995 року з метою підвищення рівня обізнаності населення, ушанувати пам‘ять людей, які загинули від недуги, та відзначити позитивні зрушення на шляху до перемоги, такі як більш відкритий доступ до лікування та превентивних послуг. Наразі, Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найважливіших міжнародних днів, пов‘язаних з охороною здоров‘я.

Питання ВІЛ ніколи не було таким важливим, як сьогодні. В той час, як у Звіті ЮНЕЙДС з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом від 2012 року розповідається про важливі досягнення у попередженні розповсюдження та лікуванні СНІД впродовж останніх 2 років, ситуація в Україні залишається критичною, яка потерпає від однієї з найбільш суворих епідемій ВІЛ у Європі, адже, за оцінками експертів, у країні проживає 230 тисяч ВІЛ-позитивних осіб. Іншими словами, це означає, що кожного дня ВІЛ-інфекція діагностується у 58 осіб, ще 25 осіб отримують діагноз «СНІД», а крім того 10 осіб помирають від хвороб, пов’язаних зі СНІДом, відповідно до офіційних даних.

Президент України, Віктор Янукович, у своєму зверненні на честь Всесвітнього дня з боротьби зі СНІДом виказав свою вдячність активістами, які просувають здоровий спосіб життя як важливий складник попередження розповсюдження ВІЛ, та працюють пліч-о-пліч з державними установами та громадськими організаціями на цьому поприщі.

У деяких великих та середніх містах, мобільні лабораторії були розміщенні у місцях скупчення людей, таких як площі та залізничні вокзали, де перехожі мали можливість пройти безпечне тестування на ВІЛ. Кампанія супроводжувалася роздачею матеріалів з інформацією про ВІЛ, а також безкоштовних презервативів. За попередньому оцінками, в середньому у кожному місці в кампанії прийняло участь до 2 000 осіб.

Велика кількість волонтерів з різних областей України прийняли участь у цьому дні. Наприклад, більш ніж 400 осіб зібралися для марафону у Донецьку, спрямованому на популяризацію здорового способу життя, відповідальних сексуальних стосунків та відмову від вживання наркотичних засобів.

У Києві та Львові відбулася Свічкова Хода, де активна молодь, представники громадських та державних організацій вшанували пам‘ять людей, які загинули від СНІДу, виклавши зі свічок офіційний символ Дня – червону стрічку.

Друзі та родичі людей, що живуть з ВІЛ, зібралися під пам‘ятником Червоної Стрічки, що знаходиться на території Києво-Печерської Лаври. Голова Всеукраїнської Мережі людей, що живуть з ВІЛ, Володимир Жовтяк, наголосив на важливості ранньої діагностики ВІЛ, як невід‘ємний складник успішного лікування. Представники Мережі зібрали підписи у петиції до уряду з прохання збільшити фінансування програм з попередження розповсюдження ВІЛ у наступному році.

«Мі маємо змінити ситуацію та зробити все можливе, щоб зупинити епідемію. Це стане можливим лише тоді, коли ми усі об‘єднаємося та зрозуміємо, що наші дії сьогодні вплинуть на майбутнє нашої країни.» - зазначив пан Жовтяк.

В цьому році Україна в перший раз прийняла участь у міжнародній кампанії RED, яка спрямована на вироблення солідарності щодо людей, які живуть з ВІЛ. Для того, щоб привернути увагу до цієї події, Монумент Незалежності у Києві було підсвічено червоним протягом вечора суботи.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом було висвітлено низкою телеканалів. Популярне співоче шоу «Х-фактор» відкрили суботній ефір, виконавши відому пісню групи Queen. Після випуску транслювався концерт Елтона Джона та Queen, що відбувся під час Євро 2012 на Майдані Незалежності у Києві та який відвідало більше 30 тис. осіб. Журналісти багатьох каналів носили червоні стрічки, щоб показати свою солідарність.