27-28 листопада 2012 року, м. Київ, Україна – Регіональна зустріч представників груп інтересів «Відповідальність за зобов’язання щодо забезпечення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у контексті глобального розвитку та механізми підвищення ефективності допомоги і реформ» була організована ООН-Жінки у м. Київ.

27-28 листопада 2012 року, м. Київ, Україна – Регіональна зустріч представників груп інтересів «Відповідальність за зобов’язання щодо забезпечення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у контексті глобального розвитку та механізми підвищення ефективності допомоги і реформ» була організована ООН-Жінки у м. Київ.

Зустріч відбулась за участю представників урядових координаційних підрозділів, національних жіночих організацій, адвокатів гендерної рівності з України, Молдови, Киргизстану і Таджикистану та представників координаційного офісу ООН. Мета зустрічі полягала у наданні учасникам можливості підвищити взаємну інформованість усіх зацікавлених осіб про існуючі зобов’язання, а також про обов’язок щодо збільшення інвестицій у фінансування гендерної рівності і збільшення обсягу та ефективності використання допомоги і внутрішніх ресурсів для реалізації національних зобов’язань щодо забезпечення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

ООН-Жінки прагнуть до реалізації положень документу Бусан, а також Плану Дій Бусан щодо забезпечення гендерної рівності, тому й існує тісна співпраця для досягнення цілей із національними партнерами ОЕСР Гендернет, ГР ООН та громадськими організаціями для забезпечення вирішення глобальних проблем гендерної рівності як у світі так і в країні. Зокрема, завдяки зусиллям ООН-Жінки  у документі Бусан стосовно виконання зобов’язань щодо забезпечення гендерної рівності (пункт 20) включено наступне:

  1. Участь у Спільному Плані дій Бусан із забезпечення гендерної рівності під керівництвом США та Кореї.
  2. Підтримка групи пост-Бусан по реалізації гендерної рівності у визначенні глобальної системи моніторингу. ООН-Жінки та інші зацікавлені сторони (ГР ООН, ОЕСР, Руанда, США та Великобританія)  виступили за включення показника гендерної рівності, який буде служити для оцінки змін спонсорів та поведінки національних партнерів та систем з метою покращення розвитку гендерної ефективності (результатів). Індикатор був схвалений наступним чином: «Частка країн із системами відстеження та оприлюднення, асигнування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок» і це представляє величезну можливість для фінансування заходів для забезпечення гендерної рівності.
  3. Підтримка захисників гендерної рівності та національних партнерів через розвиток їхніх програм та спільної ініціативи «Свідчення та Дані з питань гендерної рівності» (СДГР), оголошені у Бусані, у партнерстві із Статистичним відділом ООН та співпраці ОЕСР, USAID, Світового банку та інших партнерів, підтримуючи пропагандистську роботу та створення жіночих організацій для ефективної участі у політичних дебатах та донесення думки жінок на глобальному та державному рівнях, а також підтримуючи національних партнерів для збільшення фінансування гендерної рівності, збільшення обсягу та ефективного використання допомоги та внутрішніх ресурсів для забезпечення державних зобов’язань стосовно гендерної рівності та прав і можливостей жінок.
  4. Підтримка глобального діалогу з питань підтримки політики стосовно гендерних аспектів планування і фінансування та розвиток співпраці, включаючи підтримку теми, розглянутої на 56-ій сесії Комісії зі становища жінок, пов’язаної із фінансування гендерної рівності та партнерства із Департаментом з економічних та соціальних питань ООН для організації групи експертів з гендерних питань та розвитку співпраці (жовтень 2012) та наступному 2012 Форумі Розвитку Співробітництва (ФРС) та у співпраці з австрійським урядом.

У ході зустрічі учасники змогли отримати оновлену інформацію про пост-Бусан процес та Плану Спільних Дій щодо забезпечення гендерної рівності, обговорення нового глобального моніторингу, зокрема показника 8 «Частка країн із системним відстеженням та оприлюдненням асигнувань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок».

На додаток, учасники мали змогу обговорити можливості та потреби країн для звітування за цим показником, відображені на досвіді національних урядів, спонсорів та громадських організацій з урахуванням гендерних аспектів планування та фінансування та врахуванням гендерних аспектів в інструментах управління допомогою, для отримання конкретних та реальних рекомендацій для національних систем звітності та підвищення політичної участі на рівні країни і домовитися про подальші кроки і необхідну підтримку у тому числі з боку ООН-Жінки.

Регіональна зустріч представників груп інтересів була організована у рамках Програми ООН-Жінки «Підвищення відповідальності у фінансуванні питань гендерної рівності (ФГР) – партнерства ЄС/ООН щодо гендерної рівності» (2011-2015) в Україні.