18 грудня 2012 року - Щохвилини люди навколо земної кулі залишають свої домівки у пошуку більш захищеного та кращого життя. Сьогодні, цей показник сягає 214 млн. осіб. Багато людей тікають від проблем, проте зустрічаються із ще серйознішими випробуваннями, включаючи порушення прав людини, бідність та дискримінацію. Проте, у цих мігрантів є дещо більше за страхи та невизначеність. У них є надія та відвага, щоб збудувати краще життя. Із правильною підтримкою, вони можуть зробити значний внесок у розвитку суспільства.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

--

                                           ПОВІДОМЛЕННЯ З нагоди Міжнародного дня мігрантів

                                                                     18 грудня 2012 року

 

                Щохвилини люди навколо земної кулі залишають свої домівки у пошуку більш захищеного та кращого життя. Сьогодні, цей показник сягає 214 млн. осіб. Багато людей тікають від проблем, проте зустрічаються із ще серйознішими випробуваннями, включаючи порушення прав людини, бідність та дискримінацію. Проте, у цих мігрантів є дещо більше за страхи та невизначеність. У них є надія та відвага, щоб збудувати краще життя. Із правильною підтримкою, вони можуть зробити значний внесок у розвитку суспільства.

Міграція – це глобальне питання, що привертає все більше і більше уваги. Наступного року Генеральна Асамблея ООН проведе другу хвилю Діалогу на високому рівні з міжнародної міграції та розвитку, пропонуючи можливість Країнам-членам та партнерам обговорити практичні застосунки щодо мобільності робочої сили, пожвавлення сталого розвитку та захисту прав мігрантів, особливо жінок та дівчат.

Увага на права мігрантів виступає особливо важливою темою у цей час світових економічних та фінансових проблем. Коли бюджети скорочуються, ми бачимо, що застосовуються крайні заходи, які дискримінують права працюючих мігрантів, а також ксенофобську риторику, яка заохочує насильство проти незаконних мігранів, а також запропоновані імміграційні закони, які дозволяють ставити поліції мігрантів на облік без жодних пояснень.

Коли міграційна політика розробляться без належної уваги до питань вразливості, маргіналізованності та дискримінації, мільйони мігрантів перетворюються на дешеву, одноразову робочу силу, цапами відбувало через невдалу економічну та соціальну політику, а також жертви у цій хворій війні проти «незаконної імміграції».

В той час, як мобільність людей стає ще більш складною, а подорожі мігрантів – небезпечнішими, нагально необхідно змусити національну політику відповідати на вимоги мігрантів, спираючись на засади прав людини.

Напередодні Діалогу на високому рівні, я маю надію, що Країни-учасниці звернуть увагу на права людини, як найбільш важливу проблему в управлінні міграцією. На національному рівні, я заохочую їх прийняти такі заходи як декриміналізацію незаконної міграції, створення ефективних альтернатив утримання іммігрантів, а також забезпечення функцій, що надають державні послуги, такі як медсестри або вчителя суворо відокремлені від імміграційної влади. Я також маю надію, що учасники врахують це питання для включення у порядок денний у період після 2015 року.

У Міжнародний день мігрантів, я закликаю країни ратифікувати та парафували усі наявні конвенції з цього питання. Я також звертаю увагу усіх людей приймати участь в обговоренні того, як ми можемо захистити права мігрантів, в незалежності від того, хто вони такі, та який їх статус.