21 січня 2013 року - У 2012 році світовий рівень безробіття зріс на тлі триваючої економічної нестабільності та невідповідної політики, що призвела заморожування найму працівників, повідомила у своєму останньому звіті Агенція ООН з праці, наголошуючи на тому, що молодь є найбільш уразливою категорією до зростаючого дефіциту робочих місць.

21 січня 2013 року - У 2012 році світовий рівень безробіття зріс на тлі триваючої економічної нестабільності та невідповідної політики, що призвела заморожування найму працівників, повідомила у своєму останньому звіті Агенція ООН з праці, наголошуючи на тому, що молодь є найбільш уразливою категорією до зростаючого дефіциту робочих місць.

У своєму щорічному звіті Світові тенденції зайнятості, оприлюдненому сьогодні, Міжнародна організація праці (МОП) зазначила, що незважаючи на позитивні тенденції останніх двох років до скорочення безробіття, кількість безробітних у всьому світі зросла на 4,2 мільйони у 2012 році, а разом з тим з’явилася похмура перспектива його подальшого зростання у 2013 році.

«Невизначені економічні перспективи, а також недосконалість політики у сфері боротьби з безробіттям, послабило сукупний попит, стримуючи притік інвестицій та зменшуючи кількість пропозицій щодо найму на роботу», - повідомив у прес-релізі Гай Райдер, генеральний директор МПО.

«Це подовжило кризу ринку праці в багатьох країнах, призвело до зменшення кількості робочих місць та зростання тривалості безробіття у деяких країнах, які до того відзначалися низьким рівнем безробіття та динамічним ринком праці», - додав він.

У звіті, зокрема, звертається увага на вплив світової кризи безробіття, яка вже вразила понад 197 мільйонів людей у всьому світі, на молодь світу, що ризикує втратити необхідні професійні та соціальні навички, адже тривалість їх безробіття продовжує зростати.

«Для багатьох нових робіт необхідні навички, якими претенденти не володіють», - підтвердив Гай Райдер.

За даними МОП, приблизно 35% безробітної молоді у країнах з розвиненою економікою залишалося без роботи шість місяців або довше, що безпосередньо впливає на її довгострокові кар’єрні перспективи, оскільки за цей період втрачаються навички. Інші молоді люди, тим часом, розчаровуються і зовсім залишають ринок праці.

Перспективи працевлаштування молоді виглядають безрадісними, зазначається у звіті, враховуючи, що 74 мільйони людей у світі у віковій категорії від 15 до 24 років є безробітними. Іншими словами, рівень безробіття у даній підгрупі сягає 12, 4%.    

Представник ООН зауважив, що регіональні відмінності безробіття молоді ймовірно дадуться взнаки: впродовж наступних п’яти років очікується незначне покращення ситуації у країнах з розвиненою економікою, в той час як у країнах із перехідною економікою (країни Східної Європи, Східної та Південно-Східної Азії, а також Близького Сходу) буде спостерігатися зростання безробіття серед молоді.

Він додав, однак, що політикам було доручено виробити спільне рішення проблеми, а урядам було запропоновано створити центри перепідготовки з метою надання молоді допомоги у подоланні дефіциту кваліфікацій, викликаного тривалим безробіттям.

«Глобальний характер кризи означає, що країни не можуть подолати її наслідки самостійно, виключно внутрішніми силами», - заявив генеральний директор МОП.

Звіт закликає політиків звернути особливу увагу на три сфери, що є вирішальними для створення робочих місць: залучення державних інвестицій для створення нових робочих місць, оскільки частка приватного фінансування залишається мізерною; вирішення зростаючої проблеми невідповідності кваліфікації на ринку праці за рахунок програм перепідготовки; зосередження дій на вирішені проблеми безробіття серед молоді.

«Значна невпевненість, що затримує інвестиції та перешкоджає створенню нових робочих місць, не зменшиться, якщо країни будуть продовжувати приймати суперечливі рішення, - застеріг Гай Райдер. - Ціна бездіяльності – зростання тривалого безробіття та подальшого відчуження молоді від суспільства – буде набагато вищою.»

Детальнішу інформацію знайдете тут: http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=43973&Cr=unemployment&Cr1=#.UP-vb_IdHnN