Давос, Швейцарія, 24 січня 2013 – Програма Цілей розвитку тисячоліття минає менше ніж через три роки, на Всесвітньому економічному форумі 2013 року в Давосі, Швейцарія, почали розгляд того, що повинно бути у пріоритеті у наступних глобальних цілях розвитку у період після 2015 року.

Різноманітний склад учасників Форуму за участі  Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, представників найвищих урядових рівнів як розвинених, так і країн, що розвиваються, а також ділових кіл та громадянського суспільства, вирішив, що Цілі розвитку тисячоліття (ЦРТ), запущені у             2000 році державами-​​членами ООН довели, що ЦРТ -  вагомий важель для вирішення глобальних проблем.

Вони підкреслили, що використання ЦРТ, як основи, допомогли активізувати зусилля в області розвитку, що дозволило визначати глобальні і національні пріоритети розвитку на локальному рівні. З восьми ЦРТ, скорочення масштабів бідності вдвічі було досягнуто за п`ять років до 2015 року, наступна ціль – вдвічі скоротити відсоток  людей, які не мають постійного доступу до покращених  джерел питної води. Умови для більш ніж 200 мільйонів людей, що живуть в нетрях  були покращені і основна мета – подвоїти цей показник до 2020 року. Кількість дівчаток, які вступили до початкової школи дорівнює кількості хлопчиків цього ж віку, окрім того, очевидним став процес прискорення прогресу у скороченні смертності матерів та дітей.

"Цілі розвитку тисячоліття були дуже успішні у згуртуванні важливості розвитку, зокрема, для бідних", генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. "Зараз наше головне завдання полягає у приведенні ЦРТ до успішного завершення, і гарантії їх стійкості у майбутньому", продовжив він у своєму зверненні до учасників Форуму.

Учасники дискусії визнали важливість досягнення поточних завдань та виконання обіцянок протягом останніх 1000 днів, які залишились до завершення терміну дії  ЦРТ. І все, що буде у майбутньому повинне опиратися на успіхи сьогоднішнього дня, а також цінний досвід від невдач. Одним із найбільших недоліків було визнано відсутність консультацій у процесі розробки ЦРТ на період після 2015 року, тому у порядку денному повинні практикуватись консультації локального та масштабного рівнів.

Глобальні консультації цілей розвитку на період після 2015 року у даний час ведуться з керівництвом Цільової групи ООН та групою видатних діячів, встановленою Генеральним секретарем ООН, щодо вказівок та рекомендацій стосовно консультації з усіма зацікавленими сторонами, включаючи 193 держави-члени ООН, громадянського суспільства, наукових кіл та приватного сектору - в загальносистемній підготовці для подальшої долі ЦРТ.

Цей процес доповнюється національними консультаціями, проведеними у більш ніж 100 країнах світу - в тому числі й Україні, організованих Групою Організації Об`єднаних Націй. Тематика консультацій складається із одинадцяти глобальних тематичних проблем, в наступних областях: конфлікти, освіта, захист навколишнього середовища; управління; зростання і зайнятість, охорона здоров`я, голод, продовольство і харчування; нерівноправ’я; популяційна динаміка, енергетика, і вода.

Програма розвитку тисячоліття на період після 2015 року була обговорена у ході Щорічного засідання сесії Всесвітнього Економічного Форуму 2013 року. В обговоренні взяли участь генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, Королева Йорданії Ранія Аль-Абдулла Йорданського Хашимітського Королівства, Павло Кагабе - Президент Руанди, Девід Кемерон - прем`єр-міністр Сполученого Королівства, Білл Гейтс - співголова Фонду Білла і Мелінди Гейтс, Пол Полман - головний виконавчий директор Unilever , Томас Л. Фрідман - оглядач закордонних справ в The New York Times, Елен Д. Гейл - президент і головний виконавчий директор CARE USA, і Жасмин Вітбред - головний виконавчий директор Фонду допомоги дітям International.

Всесвітній економічний форум є незалежною міжнародною організацією, яка прагне до покращення стану світового співтовариства,  шляхом залучення ділових, політичних, наукових та інших керівників суспільства з метою формування глобальних, регіональних і галузевих програм. Будучи неприбутковою організацією створеною у 1971 році, зі штаб-квартирою в Женеві, Швейцарія, Форум не пов`язаний із жодними політичними, партійними чи національними інтересами.

Більше інформації на:  http://www.weforum.org/