Київ, Україна, 29 січня 2013 - В рамках конкурсу Молодіжна Ініціатива, проведеного Управлінням ООН з наркотиків та злочинності за підтримки японського Центру з попередження наркоманії (ЦПН), двом українським неурядовим організаціям (НУО) було надано гранти на впровадження проектів з попередження наркоманії.

Київ, Україна, 29 січня 2013 - В рамках конкурсу Молодіжна Ініціатива, проведеного Управлінням ООН з наркотиків та злочинності за підтримки японського Центру з попередження наркоманії (ЦПН), двом українським неурядовим організаціям (НУО) було надано гранти на впровадження проектів з попередження наркоманії.

Юність є критичним періодом, коли молоді люди часто стикаються із складним вибором, пов’язаним з вживанням наркотиків, алкоголю, тютюну. Дослідження щодо ставлення молоді до власного здоров’я показало, що 24% респондентів віком від 15 до 17 років мають досвід вживання алкогольних напоїв, 30-34% хлопців та 16-17% дівчат курили, 16% спробували марихуану або гашиш, а 8% вживали наркотики протягом останніх 12 місяців.1

Підлітковий вік, однак, є також часом, коли молодь можна надати можливість приймати обґрунтовані рішення стосовно власного здоров’я та поведінки, отже надання молодим людям права голосу у програмах протидії наркотикам є надзвичайно важливим для забезпечення ефективності будь-яких заходів, розроблених для них. Проекти Молодіжної Ініціативи розробляються, керуються, імплементуються, контролюються та оцінюються молоддю, у такий спосіб залучаючи та надаючи їй можливість стати прикладом для наслідування та активними членами своїх громад.

Однієї із НУО-переможниць є організація Інше життя, створена в 2007 році, чия діяльність поширюється на 27 регіонах України. Ця неурядова організація має на меті розвиток, сприяння та підтримку заходів із зменшення вживання наркотиків, а також вирішення проблем, пов’язаних із цим. Організація Інше життя є особливо активною на рівні громад і підтримує контакти з молодими людьми через інформаційну розсилку, соціальні мережі, громадські форуми та медіа.

Дана неурядова організація буде реалізовувати проект, націлений на впровадження довгострокових програм попередження наркоманії та алкоголізму. В рамках проекту будуть організовані семінари, що включатимуть різні теми (боротьба з наркотиками, здоровий спосіб життя) для учнів, викладачів, соціальних працівників. Під час проекту організація буде також влаштовувати заходи в дитячих будинках та створить навчальне відео.

Друга відібрана НУО – Всеукраїнський громадський центр Волонтер, створений у 1998 році. Організація об’єднує молодих волонтерів, чия діяльність спрямована на запобігання вживання наркотиків серед старшокласників у Києві та Київській області. Її головною метою є розробка та реалізація регулярних навчальних та профілактичних програм професійними спеціалістами та керівниками студентських парламентів.

Учні відіграють ключову роль у розробці та реалізації цих заходів і очікується, що близько 25 шкіл візьмуть участь у різних тренінгах, семінарах, і навчальних програмах. Для забезпечення успіху програми, крім запланованих заходів, буде надруковано посібник з профілактичної роботи та подолання наркоманії серед учнів.

Офіс Управління ООН з наркотиків та злочинності в Україні надаватиме підтримку ініціативам і активно співпрацювати з організаціями-партнерами протягом реалізації проекту.

Щоб дізнатися більше про Молодіжну Ініціативу:

http://www.unodc.org/unodc/en/prevention/youth-initiative.html

https://www.facebook.com/UNODCYouthInitiative?fref=ts


1UNICEF; Ukrainian Institute of Social Studies of O.Yaremenko; Balakirev OM, Bondar T., Artyukh OR and others: Health behaviour school-aged children – HBSC. Kyiv - 2011