січня 2013 - Регіональне представництво Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні переклало на російську мову та надрукувало «Навчальний посібник УВКБ ООН із захисту біженців для посадових осіб європейських прикордонних служб та систем в’їзду».  Посібник опубліковано в рамках Регіональної програми захисту біженців, яка фінансується ЄС та впроваджується УВКБ ООН.

Головною метою посібника, який було розроблено штаб-квартирою УВКБ ООН в Женеві, є нарощування інституційного потенціалу працівників прикордонних і міграційних служб для «створення систем в’їзду, що враховуватимуть потреби в захисті». Як практичний посібник для інструкторів, російськомовна публікація містить сім наступних модулів:

1. Європа: регіон міграції та захисту
2. Правова база
3. Хто є біженцем?
4. Визначення потреб у захисті в змішаних міграційних потоках
5. Етика і спілкування на прикордонних пунктах
6. Поводження з людьми, врятованими на морі
7. Повернення осіб, що не потребують міжнародного захисту

Російську версію посібника вже було представлено в жовтні 2012 року на Регіональній транскордонній конференції «Захист біженців в управлінні кордонами» в Одесі.  Відбулися тренінги з використанням посібника для працівників прикордонних та міграційних служб на сході України та у столиці Румунії Бухаресті. Останній було організовано спільно із Регіональним представництвом УВКБ ООН у Центральній Європі.

«Публікація російської версії має на меті забезпечити ширше використання навчального посібника у професійній підготовці співробітників прикордонних та міграційних служб  Білорусії, Молдови та України,» - підкреслює Армен Єдгарян, радник з правових питань, який координує заходи в рамках Регіональної програми захисту біженців.

Російську версію Ви можете завантажити тут: «Навчальний посібник УВКБ ООН із захисту біженців для посадових осіб європейських прикордонних служб та систем в’їзду»

Англомовна версія знаходиться за наступним посиланням